Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde Patlama Meydana Geldi! 2 Şehit!

Bingöl'de Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı askerlere bomba eğitimi verilirken patlama meydana geldi. Ağır yaralanan iki polis memuru tüm tedbirlere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde Patlama Meydana Geldi! 2 Şehit!

Bingöl Valiliği açıklama yaptı

Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Aydınlı Necati Aygün ile Erzurum Aziziye nüfusundan Birol İlçesi mensubu Necati Aygün, Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde mühimmat sevkiyatı sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralandı. Bunun üstüne Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan özel harekat polislerinden Aydın Çine nüfusuna kayıtlı olan Necati Aygün ve Erzurum Aziziye nüfusuna kayıtlı olan Birol İli’nin şehit olduğu bildirildi. Açıklamada, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Emniyet Teşkilatımıza, aziz şehitlerimizin ailelerine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz" denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da vefat haberinden önce açıklama yapmıştı

Bingöl'de Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı birliklere patlayıcı eğitimi verilirken henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Tüm girişimlere rağmen patlamada ağır yaralanan iki özel harekât polisi şehit oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bingöl Özel Harekat Şubesi'nde anti tank eğitimi sırasında meydana gelen patlamanın ardından Kahraman Özel Harekat Polisimizden 2'si ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Rabbim kahraman polislerimize acil şifalar versin inşallah” dedi.

“Milletimizin başı sağ olsun”

Bingöl Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden Vali Kadir Ekinci, yaptığı açıklamada, "Bugün maalesef bizim için üzücü bir gün. Bugün saat 13.30 sıralarında Özel Harekat Müdürlüğü’nün eğitim için anti tank mühimmat dağıtımı sırasında patlama meydana geldi. İki kardeşimiz Bu patlamada Hakk'ın rahmetine kavuştu, şehit oldu. Öncelikle başımız sağ olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin. İki şehidimizin ailelerine sabr-ı cemil diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Özel Harekat Başkanlığı

Özel Harekat Başkanlığı, banka soygunu, terör müdahalesi, rehine kurtarma gibi acil durum senaryolarında ve baskınlarda özel taktik ve silahlar kullanan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı profesyonel eğitimli bir birimdir. Özel Harekat Başkanlığı 1983 yılında kurulmuştur. Karargah merkezi Gölbaşı-Ankara'dadır. Bu birimde görev yapan kişiler Özel Harekat Polisleridir.

Keşfet