OnePlus 14 Dakikada Tam Dolum Yapabilecek Süper Hızlı Şarj Teknolojisi Üstünde Çalışıyor!

OnePlus hala 150W hızlı şarj çözümü üzerinde çalışıyor. Bazı kaynaklar konuyla ilgili derinlemesine bilgi toplayabildi. Tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
OnePlus 14 Dakikada Tam Dolum Yapabilecek Süper Hızlı Şarj Teknolojisi Üstünde Çalışıyor!

OnePlus 150W ile geliyor

Akıllı telefon dünyası geliştikçe hızlı şarj teknolojisi yeni boyutlar kazanmaya devam ediyor. Birçok teknoloji devi bu sektöre para dökmeye devam ediyor. 2015 yılında akıllı telefon dünyası ilk kez 100W ile tanıştı ve 2020 yılına kadar yoğun bir şekilde kullanıldı. Son iki yılda 150W hızlı şarj teknolojisine ulaşıldı. Son olarak, güvenilir kaynaklardan OnePlus 150W hızlı şarj ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor.

sdn-2-2.webp

150W hızlı şarj ile OnePlus 14 dakikada tamamen şarj edilebilir

Hızlı şarj teknolojisi son yıllarda önemli ölçüde ilerledi. Bu alanda Xiaomi, Oppo, Samsung gibi firmalar sürekli yüksek hedef koyuyor. Oppo, 120W hızlı şarj teknolojileri üretiyordu. Ancak henüz buna ayak uydurabilecek bir akıllı telefon cihazı yok. Fakat bu konuda teknoloji firması standardını yükseltmeye devam ediyor. OnePlus şimdi 150W hızlı şarjı hedefliyor. OnePlus'ın 150W hızlı şarj mekanizması sürekli olarak daha iyi hale geliyor. Toplanan bilgilere göre, teknoloji 14 dakika gibi kısa bir sürede tam kapasitede şarj olabiliyor. Ancak bu süre yapılan açıklamaya göre sadece 4500 mAh piller için geçerli. Şirket ise henüz bu teknolojiyi destekleyebilecek bir akıllı telefona sahip değil. Ancak OnePlus'ın 150W gücü kaldırabilecek bir telefon üzerinde çalıştığına dair de bir söylenti var.

150W hızlı şarjlı OnePlus telefon özellikleri

Akıllı telefon sektöründe önemli bir sızıntı bilgi kaynağı haline gelen Digital Chat Station'a göre OnePlus, 150W destekli bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Hatta akıllı telefonun bazı teknik özelliklerini bile açıkladı. Sonuç olarak, cihaza güç sağlamak için MediaTek Dimensity 8100 yonga seti kullanılacak. Kaynağa göre 6.7 inç Full HD + çözünürlüklü 120Hz OLED ekrana ve 50 Megapiksel IMX766 kameraya sahip olacak.

oneplus-8t-141020-1.jpg

OnePlus

OnePlus, 17 Aralık 2013 tarihinde Çin'de kurulan Hong Kong merkezli bir akıllı telefon üreticisidir. Daha önce Oppo'da çalışmış olan Pete Lau tarafından kurulmuştur.

Keşfet