Netflix Şifrenizi Kaç Kişiyle Paylaştınız? Peki Paylaşımcı Olduğunuz İçin Fazladan Para Ödemeye Hazır Mısınız?

Kapsamlı film ve dizi arşiviyle dünyanın en sevilen ve popüler platformu Netflix sevenlerini üzen bir haberle karşımızda. Hesap sahiplerinin aynı evde yaşamadığı kişilere şifre paylaşmasını durdurabilecek ilginç bir adım atıyor. Tüm merak edilen detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Netflix Şifrenizi Kaç Kişiyle Paylaştınız? Peki Paylaşımcı Olduğunuz İçin Fazladan Para Ödemeye Hazır Mısınız?

Paylaşımcı karakterimize ket vuran hamle nedir?

Yıllarca hesap şifremizi aynı evde olmadığımız kişilerle paylaşmamıza yasak olmasına rağmen herhangi bir hamlede bulunmayan Netflix, suskunluğunu bu hamlesiyle bozdu. Yayın platformu, şifresini diğer kişilerle paylaşan kullanıcılardan ekstra para talep edecek bir hizmeti test etmeye başladı. Hesap şifrelerini ev dışındaki kişilerle paylaşan abonelerden fazladan ücret talep edeceği bir sistem kurdu.

Netflix şifresini paylaşan ekstra para ödeyecek

Netflix Ürün İnovasyonu Direktörü Chengyi Long’a göre popüler yayın platformu, Şili, Kostarika ve Pelu olmak üzere üç ülkede “Ekstra üye ekle” özelliğini başlatıyor. Netflix, bu yeni abonelik sistemiyle birlikte hesap şifrelerinin hem kolay hem de yasal bir şekilde paylaşılmasına izin verecek. Yeni ödeme seçeneği, önümüzdeki birkaç hafta içinde üç ülkede kullanıma açılacak.

Netflix açıklama yaptı

Netflix konu ile alakalı olarak, “Standart ve Premium planlarımızla, insanların Netflix hesaplarını paylaşmalarını her zaman kolaylaştırdık. Çok popüler olmalarına rağmen, Netflix'in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda bazı belirsizliğe neden oldular. Yeni düzenleme, birden fazla evin tek bir hesabı paylaşmasına izin verecek” dedi.

Netflix

Netflix, merkezi Kaliforniya'da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketi. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya'da kuruldu. Platformun asıl hizmeti, ücretli aboneliğe dayalı video akışı sağlamaktır. Aboneler, birçok farklı türde film ve dizilerden oluşan kapsamlı bir arşivi internet üzerinden izleyebilir. Bu arşive Netflix yapımı film ve diziler de dahildir. Netflix, Eylül 1999'da aylık abonelik konseptini tanıttı daha sonra 2000 başında bu modelden vazgeçti ve o tarihten bu yana şirket, son ödeme tarihleri, gecikme ücretleri, nakliye ve taşıma ücretleri olmaksızın sabit ücretli sınırsız kira iş modeli ile adını duyurmuştur.

Keşfet