Meteoroloji Uyardı! O Saatler Çok Kritik Olacak

Meteoroloji yine uyardı. Hava sıcakları ve son dakika açıklama geldi. Meteoroloji o bölgeler için yoğun yağış uyarısı yapıyor. Bazı bölgelerde kar tekrardan etkili olurken İstanbul için ise yine alarm verildi…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Meteoroloji Uyardı! O Saatler Çok Kritik Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika uyarıları yapmaya devam ediyor. Gelen son bilgisine göre meteoroloji yağış, buzlanma, don ve kara karşı vatandaşları uyardı. Yapılan son uyarılarda vatandaşların tedbirli olması gerektiği açıklandı.

hayati-felc-eden-lodos-bugun-de-surecek-14564485-6111-amp.jpg

Özellikle İstanbul’da kar sonrası yağmur bekleniyor. Yağmurlu hava nedeniyle ulaşımda zaman zaman sorunlar yaşanabilir. Vatandaşların mecbur olmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı hava durumu açıklaması ve tüm uyarıları haberimizde bulabilirsiniz. Dışarıya çıkacak ve dışarıda çalışmak zorunda olan vatandaşlar için son derece kritik bir çağrı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il ve bölge bölge uyarıları sıraladı.

Meteorolojinin yapmış olduğu açıklamada ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Zaman zaman bulutlu Marmara'nın doğusu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile birlikte Osmaniye ve Kahramanmaraş'ta karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olacağı açıklandı. Özellikle İstanbul ve Hatay çevresinde yağmurlu bir hava bekleniyor. Doğu Karadeniz kıyılarında ise yer yer yoğun kar yağışı etkili olacak.

Hava Sıcaklığı

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olması beklenmiyor. Ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek.

istanbul-icin-kritik-saatler-vali-yerlikaya-saat-verip-uyardi-1647168972.webp​​​​​​​

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yağışlara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda uyardı. Özellikle Doğu Karadeniz kıyılarında yağışların etkili olması bekleniyor. Ordu, Ağrı, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı etkili olacak. Ulaşımlarda aksamalarında olması beklenirken yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı da görülecek.

ÇANAKKALE 1°C, 8°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde hafif yağmurlu

A.KARAHİSAR -9°C, 0°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

DENİZLİ -1°C, 9°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

İZMİR 2°C, 10°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

ADANA 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 2°C, 13°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

Keşfet