Mersin’de Tüyleri Ürperten Olay Yaşandı! Çoban Çalılıkların Arasında Buldu!

Mersin’de 17 Şubat günü akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Mersin’e bağlı Toroslar içerisinde hayvanlarını otlatan bir olay, hiç beklemediği bir durum ile karşı karşıya kaldı. Bölgede dolaştığı sırada 20 yaşında olduğu sonradan öğrenilen konuşma ve işitme engelli bir kadının cansız bedenine rastladı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Mersin’de Tüyleri Ürperten Olay Yaşandı! Çoban Çalılıkların Arasında Buldu!

20 yaşında ki engellin kadının bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Jandarmaya haber verildikten sonra Mersin il Jandarma Komutanlığı hemen olay yerine intikal ederek araştırmalara ve incelemelere başlandı. Yapılan araştırmalar sonunda işitme ve konuşma engeli olduğu öğrenilen kadının Edanur Esendere(20) olduğu da belirlendi.

Jandarma’nın Araştırması Cinayeti İşleyen Şahsı Buldu

Jandarma ekipleri hızlı bir araştırma ile Edanur Esendere’nin kendisi gibi engelli olan M.C.Y isimli şahısla görüştüğünü saptadı. Bu durum üzerine şüpheli isim jandarma ekipleri tarafından göz altına alındı. Jandarma tarafından yapılan sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf eden M.C.Y isimli şahıs, cinayeti kıskançlık yüzünden aynı zamanda Adana’da yaşayan R.A isimli şahsın azmettirmesi sebebiyle yaptığını itiraf etti.

Olayla İlgili Soruşturma Sürüyor

Zanlının itirafından sonra Adana’da adresi tespit edilen R.A’nın evine baskın düzenlenerek, cinayetin azmettiricisi olarak tutuklanması yapıldı. Onunla birlikte tutuklanan R.D, yapılan incelemenin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili olarak Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklamada bulundu. Hızlı araştırmanın sonucunda şüpheliler M.C.Y ve R.A’nın kasten adam öldürme suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildiği, şüpheli sıfatında sahip olan R.D.’ninse adli kontrol şartı ile yahliye edildiği aktarıldı. Soruşturmanın hala devam ettiğini ve bu olayın net bir şekilde aydınlatılması için çalışmaların devam edeceği açıklandı.

Zanlı bulunduktan sonra Jandarma ekiplerinin kontrolünde olay yerinde inceleme yapması ve olayın nasıl yaptığı anlatması için Işıktepe Mahallesine götürüldü. Bu işlemin ardından sorgusuna devam etmek ve detayların araştırılmasını sağlamak için kontrollü bir şekilde ceza evine sevk edildi.

Keşfet