Merakla Beklenen Yeni MacBook Air ve MacBook Pro Hakkında Yeni Söylentiler Var!

Apple’ın diğer modelleri gibi piyasaya sürüleceği tarihleri merakla beklenen Macbook Pro ve MacBook Air hakkında yeni söylentiler ortaya çıktı. Yeni modelleri uzun bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Merakla Beklenen Yeni MacBook Air ve MacBook Pro Hakkında Yeni Söylentiler Var!

MacBook Air’in çıkış tarihi ertelendi mi?

Apple’ın tüm yeni modellerinde olduğu gibi MacBook Air ile ilgili de söyleyentiler ortaya çıktı. Satışa sunulması merakla beklenen iPhone 14 modeliyle birlikte yine çıkışının büyük bir istekle takip edildiği MacBook Air hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Sızdırılan bilgiler sevenlerin gönlünü hoş edecek nitelikte değil. 2021 yılının sonlarında ya da 2022 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen MacBook Air’in çıkış tarihini ertelendiği söylentiler arasında yer alıyor.

Yeni modelin çıkış tarihinin 2023 yılına sarkacağı konuşuluyor

MacBook Air’in çıkış tarihinin 2021 yılının sonları ya da bu yılın başları olacağı yönünde ortaya atılan bilgiler olmasına rağmen konuyla ilgili bir gelişme yaşanmadı. Bu durumla birlikte yeni söylentiler ortaya çıktı. Bloomberg’den Mark Gurman’ın söylediklerine göre şirket, tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağı ve M2 yonga setiyle geleceği söylenen MacBook Air’i yakın bir tarihte piyasaya sürmeyi planlamıyor. Modelin çıkış tarihine dair hala resmi bir açıklama yapılmaması da iddiaları doğrular nitelikte. 2022 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülerek sürpriz yapabileceği konuşulsa da büyük olasılıkla çıkış tarihi 2023 yılına sarkabilir.

Mark Gurman MacBook Pro ile ilgili de açıklamalar yaptı

Mark Gurman tarafından ortaya atılan bir başka bilgi de yeni MacBook Pro ile ilgili. Gurman’a göre Apple, 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerine yeni seride yer vermeyecek. Yine MacBook Air gibi MacBook Pro’nun da bu yıl içerisinde çıkması beklenmiyor.

MacBook

Apple'ın giriş seviyesi dizüstü bilgisayarları, MacBook olarak bilinir. 16 Mayıs 2006'da tanıtılmıştır. iBook serisinin devamı niteliğindedir. Fiyat ve verimlilik açısından tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. MB Intel Core 2 Duo işlemcili üç model ile satılmaktadır. Sonuç olarak Apple, dizüstü bilgisayar modellerinin Intel işlemcilere transferini sorunsuz ve kaliteli bir şekilde tamamlamıştır.

Keşfet