Kadın Öğrencisini Taciz Eden Celal Şengör Son Dersini Veriyor!

Prof. Dr. Celal Şengör, son dönemde yaptığı açıklamalar ile dikkat çekiyordu. Son açıklamasında bir kadın öğrencisini taciz ettiği itiraf eden profesör’ün bu açıklamasının ardından kendisi hakkında soruşturma açılmıştı. Bunun üzerine emeklilik kararı alan Şengör, son dersine çıkmaya hazırlanıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kadın Öğrencisini Taciz Eden Celal Şengör Son Dersini Veriyor!

İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nde öğretim görevlisi olarak görev alan Prof. Dr. Celal Şengör, 23 Mart tarihinde son dersini vereceği ve 24 Mart 2022 tarihinde emekliye ayrılacağı İTÜ tarafından yapılan paylaşımla ifade edildi.

İTÜ tarafından yapılan paylaşımda “Prof. Dr. Mult. A.M. Celal Şengör, akademik vazifesinden 24 Mart 2022 tarihinde emekliye ayrılacak” şeklinde yapıldı. Ayrıca bu paylaşımda Celal Şengör’ün son dersiyle ilgili olarak Zoom linki de paylaşıldı.

Kadın Öğrencisini Taciz Ettiği Paylaşım Onun Sonu Oldu

Bir programda yıllan önce başından geçen bir olayı anlatan Şengör, taciz ettiğini itiraf etti. Sosyal medya da gündem olan bu konuşmasında “ Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye’nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim, baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Bu olay sonrasında bir akademisyenin öğrencisine bu şekilde davranmasına büyük bir tepki gelmişti. Fatih Altaylı ve İlber Ortaylı’yla birlikte program yapan profesörün şuan için genelde evde olduğu, eşi Oya Hanım’ın onu dışarıya çıkarmadığı Fatih Altaylı tarafından açıklanmıştı.

1955 İstanbul doğumlu olan Şengör, 1986 yılında Oyna Şengör ile hayatını birleştirdi. Asım Şengör adında bir çocuğu bulunan akademisyenin bu açıklaması onun akademik anlamda kariyerinin bitmesine neden olmuş oldu. Birçok önemli başarıya imza atmasına rağmen bu konuda bu kadar rahat olması ve normal bir şey olarak anlatması birçok insanın tepkisini çekmesine neden oldu.

Son dersine yoğun bir ilgi olması bekleniyor. Ancak şimdilik bu konuda hazırlık yapıldığına dair bir durum görülmüyor.

Keşfet