İstanbul’da Kar Tatili Ne Kadar Daha Devam Edecek? Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek?

Sibirya'dan gelen Aybars'ta kar yağışı İstanbul'u fazlasıyla etkiledi. Tüm İstanbullular kar tatilinin devam edip etmeyeceğini ve kar yağışının ne kadar süreceğini araştırıyor ve elbette doğal olarak merak ediyor. Meteoroloji tahminlerine göre ülke genelinde kar yağışı bekleniyor. Pazartesi gününe kadar sürmesi beklenen kar yağışı kapsamında İstanbul için Turuncu alarm verilmiş durumda. Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
İstanbul’da Kar Tatili Ne Kadar Daha Devam Edecek? Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek?

İstanbul’da kar tatili ne kadar devam edecek?

İstanbul Valiliği, İstanbul'da kar yağışı nedeniyle bir dizi önlem aldı. Pazartesi gününe kadar okullar kapatıldı, kamu ve özel sektör çalışanları idari izne çıkarıldı, motorlu kuryeler sokaklardan kaldırıldı, tırların şehre girmesi yasaklandı ve çoğu uçuş iptal edildi. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da kar yağışı ile ilgili yaptığı açıklamada, kar yağışına karşı yüksek teyakkuzda olduklarını ve Marmara Bölgesi'ndeki tüm ekiplerin karla mücadele için olağanüstü çaba sarf ettiğini söyledi. Karaismailoğlu'na göre Cumartesi günü 18.00'den Pazar sabahı 06.00'ya kadar zorlu bir senaryo yaşanacak ancak tüm önlemler alındı. İstanbul'daki ilk, orta ve liselerin yanı sıra anaokulları, kreşler ve üniversitelerde eğitim 14 Mart'a kadar durduruldu. Tatilin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

123622501-gettyimages-1239067252.jpg

Kar yağışı ne kadar devam edecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre İstanbul'da hafta sonu yoğunlaşan kar yağışı Pazartesi gününe kadar devam edecek. İstanbul'da salı ve çarşamba günleri havanın açık olması, sonraki günlerde ise yoğun sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji, Cumartesi günü Sibirya’dan gelen Aybars kar yağışını beklendiğini bildirdi. Tekrar belirtmekte fayda var. Elbette tam olarak belli olmamakla birlikte İstanbul'da kar yağışının hava tahminlerine göre Salı günü sona ermesi bekleniyor.

kapak-091502.webp

"Eğer bu koşullar hiçbir şekilde değişmezse 1987'den sonra gelen en iddialı kar yağışı olacak”

Hava forum sitesinden yapılan açıklamada, "Bazı hava tahminlerinde İstanbul'un neredeyse tamamen kara gömüleceği tahmin ediliyor. Eğer bu koşullar hiçbir şekilde değişmezse 1987'den sonra gelen en iddialı kar yağışı olacak" ifadeleri kullanıldı.

Keşfet