Iphone 12 Telefonlarında Görülmemiş İndirim! Bu İndirim Keyifleri Yerine Getirecek!

Apple, geçen yıl tanıttığı iPhone 12 ile resmen turnayı gözünden vurdu. iPhone 12 2021'de en çok satan telefon oldu. iPhone 12'nin başarısı, ülkemizde fiyatının yükselmesine rağmen oldukça ilgi çekmeyi başardı…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Iphone 12 Telefonlarında Görülmemiş İndirim! Bu İndirim Keyifleri Yerine Getirecek!

Aslında, iPhone 12'nin gövdesi tıpkı selefi gibi cam ve alüminyumun birleşiminden oluşuyor. Malzeme cinsi ve kalitesindeki tek fark ön taraftaki Ceramic Shield camdır. Öte yandan bu telefon, diğer modellere göre biraz daha üst düzey hissettirmeyi fazlasıyla başarıyor gibi görünüyor. Bu durumda tasarımdaki değişikliklerin de etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik özellikler

Daha büyük lensler ve arkada kare kamera modülü bulunuyor. 12 Pro ve Pro Max LIDAR sensörü sayesinde kamera modülünde dört daire bulunuyor. 5G nedeniyle önceki modellere kıyasla daha geniş anten olukları, Paslanmaz çelik çerçeveler, Corning tarafından üretilen seramik gövde ve 6 metreye kadar su geçirmezlik ve toza dayanıklılık olarak karşımıza çıkıyor. Yeni iPhone modellerinin en büyük tasarım değişikliği iPhone 6’dan bu yana karşımıza çıkan yuvarlak hatlara sahip çerçevelerin ortadan kaldırılması olmuştur. Paslanmaz çelikten üretilecek çerçeveler, herhangi bir bombeye sahip olmadan cihazın etrafını dolaşıyor. Bu tasarım en son iPhone 4, 5 ve SE modellerinde karşımıza çıkmıştı. Yani Apple bir nevi geçmiş ile bugünü bir araya getirdi. Apple ayrıca iPhone 12'de cam yerine Corning tarafından oluşturulan benzersiz bir seramik kullanıyor. Bu maddenin diğer tüm maddelerden, hatta camdan bile daha sert olduğu söyleniyor. Apple, iPhone 11'e göre daha parlak bir ekran kullanarak iPhone 12'nin ekran kalitesini bir nebze artırmış durumda. HLG HDR desteği sayesinde canlı yayınlarda görüntüleri yüksek çözünürlükte izlemek mümkün. Apple, yeni iPhone 12'de iPhone 11'de bulunan 12 MP sensörlerin yükseltilmiş versiyonlarını kullanmayı tercih etmişti. Kameranın yetenekleri de A14 Bionic desteğinin eklenmesiyle fazlasıyla geliştirildi. iPhone 12 kullanıcıları, Smart HDR'nin yeni sürümünü de kaliteli bir şekilde kullanabiliyor.

iPhone 12 fiyat listesi

iPhone 12 64 GB, fiyatı15.799 Türk Lirası

iPhone 12 128 GB, fiyatı 16.699 Türk Lirası

iPhone 12 256 GB, fiyatı 18.499 Türk Lirası

Keşfet