iOS 15.4 ile 8 Yeni iPhone Özelliği Geldi! İşte Karşınızda Çok Konuşulan 8 Yeni Özellik!

Apple, uzun zamandır beklenen yeni iOS sürümünü dün yayınladı. Kullanıcılar iOS 15.4'teki sekiz yeni özelliği fazlasıyla merak ediyor. Apple, iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 için yazılım güncellemeleri yayınladı. Maske kullanırken Face ID'yi açmak için ne yapmalıyım sorusu bile cevaplandı. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
iOS 15.4 ile 8 Yeni iPhone Özelliği Geldi! İşte Karşınızda Çok Konuşulan 8 Yeni Özellik!

iOS 15.4'ün sekiz yeni özelliği

iOS 15.4 ile birlikte gelen özelliklere değinecek olursak, maske takarken, iOS 15.4 ile iPhone Face ID/uygulamalarının kilidini dilediğiniz gibi hızla açabilir, ödemeleri doğrulayabilir ve diğer tüm Face ID işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bir dizi yeni emoji, iPhone 13 Pro veya Pro Max'te üçüncü taraf uygulamalar için 120 Hz ProMotion desteği ve Evrensel Kontrol diğer öne çıkan özellikler arasında. iPadOS 15.4 ile Evrensel Kontrol işlevi tanıtılmıştı. Evrensel Kontrol, aşina olmayanlar için, Mac klavyesini ve izleme dörtgenini kullanarak iPad ve Mac cihazlarınızı aynı anda kontrol etmenize olanak tanır. iOS 15.4, 37 yeni emojiye ek olarak, yazılım güncellemeleri Siri iyileştirmelerini, Acil Durum SOS işlevselliğini ve AB Dijital COVID Sertifikası desteğini de içeriyor. Apple'ın son güncellemesi, AirTag'i sahibinin iCloud hesabıyla eşleştiriyor ve yasa dışı kullanımı önleyerek bu sorunu önlüyor. En son Apple etkinliğinde duyurulan iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinde Köknar Yeşili renginde yeni bir arka plan görüntüsü de mevcut olacak.

ios-15-4-ile-sifre-yonetimi.webp

iOS

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS (eski adıyla iPhone/iPad OS), iPhone için tasarlandı ancak daha sonra iPod touch ve iPad'i de içerecek şekilde genişletildi. 2007 ve 2010 yılları arasında "iPhone OS" olarak biliniyordu. Core OS katmanı, Core Services katmanı, Medya katmanı ve Cocoa Touch katmanı, iOS'u oluşturan dört katmandır. Yazılım, cihazda yaklaşık 2500 MB depolama alanı kaplar. iOS işletim sisteminin doğası gereği, yazılım yalnızca Apple App Store veya iTunes aracılığıyla indirilebilir. Ayrıca Steve Jobs ise kurucusudur. iOS 15.4’den önce, en son Haziran 2020'de iOS 14 piyasaya sürülmüştü.

podcasts-seasons-filter-ios-15-4.webp

Keşfet