İkinci El Araç Piyasasını Sallayan Araçlar! Sitede Sıfır Yerine İkinci El Almak İstiyorsanız Bunlara Bakabilirsiniz!

Ülkemiz ikinci el araç piyasası konusunda her zaman dikkat çeken bir piyasaya sahiptir. Özellikle son yıllarda artan sıfır araç fiyatlarıyla birlikte ikinci el araca olan talep giderek artmaya başladı. Ekonomik etkenler, sıfır araç kampanyaları ve ÖTV indirimine rağmen sıfır kilometre araç almak birçok insan için lüks haline geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
İkinci El Araç Piyasasını Sallayan Araçlar! Sitede Sıfır Yerine İkinci El Almak İstiyorsanız Bunlara Bakabilirsiniz!

300 bin TL’nin altında sıfır araç kalmazken, bazı özellikleriyle ikinci el araçlar sıfır araçlardan daha cezbedici bir hal alıyor. Sizlerde ayağınızı yerden kesmek için araç almak istiyorsanız en çok satılan 2. El araçlar listesine bakmanız gerekiyor.

En Çok Satan İkinci El Araçlar Listesi

2021 yılında toplamda 700 binin üzerinde araç alım satımı yapıldı. Bu rakam son yılların en yüksek rakamları arasında yer aldı. 2022 yılında başlayan durgunluksa hala devam ediyor. Ancak yaz aylarının gelmesiyle birlikte piyasanın hareketleneceği biliniyor. Bu kadar satış arasında en çok satışı yapılan modellerse şu şekilde sıralandı.

Ülkemizde en çok satışı yapılan ikinci el araç modeli Renault Clio oldu. Bu araç toplamda 4.637 satış ile zirvede bulunuyor. Bu modeli 4.413 adet satışla Fiat Egea takip ediyor.

Ülkemizde üretilmeyen ancak en çok rağbet gören VW Passat modeli 4.368 adet satışla üçüncü sırada yer alıyor. Bunun devamında 3.680 adet satışla Megane yer alıyor. Bunları Toyota Corolla, Ford Focus, Opel Astra, Honda Civic, VW Polo ve Renault Symbol modelleri bulunuyor.

Bu 10 model ülkemizde ikinci el araç satışının yüzde 40’ını oluşturuyor. Sizde ikinci el araç alırken elinizden çabuk çıkarmayı planlıyorsanız önceliğinizi bu modellere vermeniz gerekiyor.

İkinci El Araç Piyasası 2022 Yılında Hareketlenecek mi?

2022 yılıyla birlikte ikinci el araç satışları neredeyse durma noktasına geldi. Çok uçuk fiyatlara çıkan araç fiyatları da buna neden oldu. Son dönemde yapılan araştırmalara göre 150 bin TL bandının altında olan araçlar en çok satılanlar arasında yer alıyor. İlerleyen süreçte fiyatlar düşmezse inanılmaz satış rakamlarına ulaşılmasa bile piyasa da bir hareketlenme olması bekleniyor.

Keşfet