Güçlü Kamerasıyla Öne Çıkan Motorola Frontier 22 Tanıtıldı!

Özelliklerine önceden ulaşılan model Motorola Frontier 22 akıllı telefonu, güçlü kamerasıyla dikkat çekiyor. 194 Megapiksel kameraya sahip cihazın tanıtımı yapıldı...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Güçlü Kamerasıyla Öne Çıkan Motorola Frontier 22 Tanıtıldı!

Motorola Frontier 22’nin teknik özellikleri

Motorola Frontier, 22, 4 nanometre fabrikasyon sürecinden geçen Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden sahip olacak. İşlemci; bir adet 3GHz hızında Cortex-X2, üç adet 2.5GHz hızında Cortex-A710 ve dört adet 1.8GHz hızında Cortex-A510 çekirdeklerine Android 12 işletim sistemiyle çalışacak. Akıllı cihaz, 125W destekli 4500 mAh pil ile kutusundan çıkacak. Cihaz, 12GB RAM ve 128GB dahili depolamayla karşımıza çıkacak. Ek olarak Motorola Frontier 22, 130 gram ağırlığında olacak. Grafik ihtiyacını da Adreno 710 ile sağlıyor.

Güçlü kamerası ile ön plana çıkıyor

Motorola Frontier 22 akıllı telefonu, 6.67 inç büyüklüğünde 144 Hz yenileme hızında FullHD Plus OLED ekrana sahip olacak. Cihazın arka tarafında 194 Megapiksel + 50 Megapiksel ve 12 Megapiksel üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Ön tarafta ise bir adet 60 Megapiksel özçekim kamerası yer alacak. Yüksek çözünürlük sunan iddialı kamerasıyla profesyonel çekimler gerçekleştirebileceksiniz.

Lenovo, Motorola’yı satın almıştı

Lenovo, Çin merkezli uluslararası bilgisayar ve akıllı telefon üreticisidir. Lenovo, bilişim teknolojisi alanında çeşitli cihazlar üretmektedir. Dünya çapında notebook, tablet PC, ultrabook, masaüstü bilgisayarlar, iş istasyonları, sunucu ve çevre birimleri, bilgisayar monitörleri dahil olmak üzere pek çok ürün satışı yapmaktadır. Ayrıca akıllı telefon satışı da yapmaktadır. Bir dönem telefon pazarının en başarılı şirketlerinden gösterilen Motorola, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla eski gücünü kaybetti. Fakat Lenovo’nun, şirketi satın almasıyla günümüzde tekrardan gücünü kazanmaya başladı. Lenovo CEO’su Chen Jin, bugün Motorola Frontier 22 akıllı telefonunu tanıttı. Telefon, başta 194 Megapiksel kamera ve 125W şarj desteği olmak üzere birçok güçlü teknik özelliği sayesinde dikkat çekiyor. Cihaz, uzun süredir sızıntı haberleriyle de gündemi meşgul ediyordu.

Motorola

Motorola, 1928'de kurulan ABD merkezli bir hücresel ağ şirketidir. İletişim sektöründeki ilk cep telefonu olan Motorola DynaTAC da şirket tarafından üretilmiştir. Şirketin mobil bölümü 2011'in dördüncü çeyreğinde Google Inc. tarafından satın alındı.

Keşfet