Google Kullanıcılarına Büyük Kolaylık! Çoklu Görev İşlevi Gündemde!

"Durum Değiştirici" adlı kullanışlı bir tarayıcı güncellemesi yakında Google Chrome Android sürümünün kullanıcılarına sunulacaktır.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Google Kullanıcılarına Büyük Kolaylık! Çoklu Görev İşlevi Gündemde!

Kullanıcılar, bu yetenek sayesinde birkaç Chrome penceresini aynı anda başlatabilecek. Bölünmüş ekranın bazı telefonlarda boyut sorununa neden olabileceği söyleniyor. Bu özellik, iPad için Safari'deki "yeni bir pencere aç" düğmesine benzer şekilde çalışacak ve özellikle yakında çıkacak olan Android tabletlerde yerini alacak. Bu işlevsellik, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için Chrome'a pratik bir ek olarak öne çıkıyor.

Artık "iş" ve "ev" gibi görevler için veya araştırma yaparken çapraz referans için farklı pencereler kullanabilen kullanıcılar, yeni işlevselliğin büyük kolaylık olduğunu görecekler.

Fazlasıyla Zaman Kazandıracak Özellik

Alınan detaylı bilgilere göre bu işlevselliğin en önemli faydalarından biri, kullanıcıların Chrome'un iki örneğini aynı anda çalıştırmalarına ve bölünmüş ekranlar aracılığıyla veya bir örneği diğerinin üzerine istifleyerek her iki sürümle aynı anda etkileşimde bulunmalarına olanak sağlamasıdır. Örneğin, kullanıcılar bir makaleyi okuyabilecek ve bir YouTube videosunu sekme değiştirmeden izleyebilecekler. Sabitlenmiş sekmeler ve 2022'nin sonlarında kullanıma sunulan ikincil arama penceresi gibi yakın zamanda zaman kazandıran diğer iyileştirmelerin ardından Google Chrome, bölünmüş ekran özelliğini güncelledi.

Üç nokta menüsüne basarak ve "Windows'u Yönet"i seçerek, Chrome'da Durum Değiştiriciye erişebilirsiniz. İşlev henüz Google tarafından resmi olarak açıklanmadı.

Google, Akıllı Saatler İçin Adres Bulmayı Kolaylaştıracak Yeni Bir Teknoloji Geliştirdi

Bundan önce, akıllı saatlerin Google Haritalar'ı desteklemek için bir telefona ihtiyacı vardı. Ancak bu durum, kişilerin işlerini saatlerce yürütmelerini ve her zaman telefon taşımamalarını engellemektedir. Google'ın son açıklaması, kullanıcıların artık LTE ve Wi-Fi'ye bağlandıklarında Google Haritalar'a erişebileceklerini belirtiyor. Ancak Google, bu özelliğin yükseltme yapılmadan kullanılabileceğini de sözlerine ekledi. Ancak etkinleştirmenin ardından yenilik anında açılmaz. Ayrıca literatürde birkaç gün sonra kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Wear OS çalıştıran bir akıllı saatte Google Haritalar'ı kullanmayı inceleyebilirsiniz. "Google Haritalar ile adım adım navigasyon artık doğrudan LTE saatinizde mevcut ve telefon ihtiyacını net bir şekilde problemsiz şekilde ortadan kaldırıyor.

Keşfet