Garanti Bankası Kartsız İşlemler

Garanti Bankası kartsız işlemler özellikle para transferi konusunda oldukça kullanışlıdır ve en çok kullanılan kartsız işlem para yatırma işlemidir.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Garanti Bankası Kartsız İşlemler

Garanti Bankası kartsız işlemler konusunda en avantajlı bankalardan biridir çünkü kartsız işlemlerden para yatırdığınız zaman en az komisyonu alan bankadır. Garanti Bankası paramatiği sayesinde kartsız şekilde para transferi gerçekleştirmek istediğiniz hesabın bilgilerini girdiğiniz takdirde kısa süre içerisinde transfer gerçekleştirme olanağınız bulunmaktadır. Para yatırma işlemini Iban, hesap numarası ya da telefon numarası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızın yanınızda olmadığı zamanlarda kartsız para yatırma işlemi oldukça avantajlı bir uygulamadır.

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma

Garnati Banaksı Paramatik, Garanti Bankası ATM’lerinin yanında bulunmaktadır. Kartsız para yatırma işlemini Paramatik cihazlarından gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Garanti Bankası kartsız para yatırma nasıl yapılır? İlk adım olarak Paramatik cihazında ekranda var olan kartsız işlemler ekranına girmeniz gerekir. Kartsız işlemler menüsünden para yatırma seçeneğine girerek işleme devam edebilirsiniz.

Para yatırma seçeneğinin ardından ilk olarak para transferi gerçekleştirecek kişinin bilgileri daha sonra transfer yapılacak para miktarı daha sonra da transferin gerçekleşeceği hesabın bilgileri girilmelidir. İşlemleri tamamladıktan sonra onayla tuşuna basarak işlemin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ardından Paramatik cihazından dekont talep etmeniz kartsız işlem yaptığınız için hesap hareketlerinde görüntülenemeyeceği için mutlaka gereklidir. Dekont transfer sonrasında hiçbir konuda mağduriyet yaşamamanız için de mutlaka gerekli olacaktır.

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası kartsız para yatırma limiti günlük olarak 12.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. IBAN ile para transferi yapabilmeniz için kartsız işlemler kısmından para yatırma seçeneğini seçtiğinizde IBAN ile para transferi seçeneğini uygulamanız gerekmektedir. Hesap numarası ile para transferi gerçekleştirmek içinse transfer ekranında hesap numarası seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Gerekli bilgileri girip kontrol ettikten sonra işlemleri onayladığınız takdirde para transferiniz gün içinde minimum sürede gerçekleşecektir. Garanti Bankası aracılığı ile Paramatik’lerden yapacağınız para transferi neticesinde 500 Türk Lirası ve altı için 15.50 Türk Lirası 500 lira ve üstü içinse 20 lira Banka tarafından komisyon ücreti olarak kesilmektedir. Garanti Bankası kartsız işlemler bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir.

Garanti Kartsız İşlemler Para Çekme

Garanti Bankası ile kredi kartsız para çekme işlemleri yapabilmek için öncelikle Garanti Bankası ATM'sinden "Kartsız İşlemler" menüsü üzerine tıklayarak paranızı burada çekebilirsiniz. Aynı zamanda burada kartsız para çekmek için:

  • Garanti bankası ATM üzerinden "Kartsız İşlemler" butonuna öncelikle tıklayınız.
  • Burada yapmanız gereken işlemler şu şekildedir öncelikle karşınıza çıkan ekranda "Para Çekme" ve ardından "Kendi hesabımdan" seçeneğini seçin.
  • Bu işlemin ardından hesap numarası, şube kodu, TC. Kimlik numaranız ile beraber bilgilerinizi de bu ekranda doldurun.
  • Aynı zamanda cep telefon numaranız sayesinde çekilecek para miktarını da girdikten sonra doğrulama SMS cep telefonuna gelecektir.
  • SMS de gelen şifrenizi ATM ye girerek para çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Şubelerden TC ile Para Çekebilir Miyim?

Aynı zamanda Garanti Bankası şubeler üzerinden de kredi kartsız bir şekilde para çekebilirsiniz burada aynı zamanda kimlik belgenizin de yanınızda olması gerekir. Aynı zamanda bankalara TCKN bilgisi de vererek hesabınız üzerinden para çekmek mümkün değildir.

Bu tür işlemleri yapabilmek için kimlik ibrazı şarttır. Kimlik bilgileriniz sayesinde istediğiniz Garanti şubesinden kredi kartsız para çekebilirsiniz.

Garanti ATM QR Kod İle Para Çekme

Son gelen teknolojik yeniliklere göre aynı zamanda Garanti Bankası mobil cep telefonu uygulaması ile QR kod ile para çekebilirsiniz. Bunun için uygulamayı yüklemek ve karşınıza çıkan QR kodu ATM’lere okutmanız gerekir. Bu şekilde istediğiniz miktarda para çekebilirsiniz.

Keşfet