Faturalar Düşüyor! KDV İndiriminden Sonra Yeni İndirim Geldi!

Birçok bölge sakini, zorunlu ücretlerdeki son artışların bir sonucu olarak finansal zorluklar yaşıyor. Ayrıca elektrik, su ve doğal gaz faturaları ortalama seviyelerin oldukça üzerine çıktı. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Faturalar Düşüyor! KDV İndiriminden Sonra Yeni İndirim Geldi!

İndirim haberleri ve gelişmeler gelmeye devam ediyor

Ailelerin zorunlu giderleri arasında yer alan bu faturalara yapılan zamlardan sonra devlet bazı gider kalemlerinde KDV indirimi yaptı ancak vatandaşların bütçesi tam olarak hafifletilemedi. Fakat vatandaşları rahatlatmak için birçok alandan indirim haberleri ve gelişmeler gelmeye devam ediyor.

61f92c99ed13441560dfe7cf.webp

Erzincan Belediyesi vatandaşları mutlu eden açıklamayı yaptı

Devletin, vatandaşların bütçelerine yardımcı olma girişimlerinin yanı sıra belediyelerin yaptığı önemli indirim haberleri vatandaşları mutlu etmeye devam ediyor. Bu konuyla ilgili en yeni bilgiler Erzincan Belediyesi tarafından yayınlandı. Su fiyatlarına yapılan KDV indirimi vatandaşları memnun ederken, belediye su faturalarında da yeni bir indirim kalemine imza attı. Bilindiği üzere özellikle kalabalık ailelerin olduğu hanelerde su faturaları doğal olarak ödemeyi zorlaştırabiliyor. Erzincan Belediyesi bu dönemde de vatandaşları mutlu etmeye devam ediyor.

Erzincan’da içme Suyu ek olarak %7 daha indirimli olacak

Erzincanlılar, belediyenin mevcut %7'lik KDV indirimi üzerine ek bir %7 indirim açıklaması yapmasına çok sevindi. Su faturalarını Erzincan Belediyesi üzerinden ödeyen vatandaşlar, bunun sonucunda içme suyu maliyetlerinde düşüş görecek. Zorunlu gider olarak kabul edilen diğer faturalardaki artışlar aile bütçesi üzerinde baskı oluştururken, su faturalarındaki düşüş hane ekonomisini fazlasıyla olumlu etkiliyor.

faturalar-sonunda-dusuyor-kdv-indiriminden-hemen-sonra-yeni-indirim-haberi.jpg

Faturaların ödenmesi kolaylaştırılacak

Erzincan belediyesi vatandaşların içme suyu temininin yaklaşık %14 oranında azalacağı açıklandı. Belediye Başkanı, "KDV indiriminin yanı sıra, tüm dünyada ve ülkemizde büyük kayıplara neden olan Kovid-19 salgını ve ardından gelen olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle sıkıntıda olan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla 2022 su ücreti tarifelerinde, konut ve işyerlerinden metreküp bedelinden %7 oranında indirim yapıldı" dedi. Böylece su faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar %14 indirimle faturalarını belediyeye daha ucuza ve kolaylıkla ödeyebilecek. İndirimlerden yararlanmak için elbette herhangi bir başvuruya gerek olmayacak. İndirim tüm vatandaşların faturalarına otomatik olarak uygulanacaktır.

Keşfet