Fabrika’da Gaz Sıkıntısı! 34 İşçi Hastanelik Oldu!

Eskişehir Organize Sanayide 34 işçi fabrikadan çıkan gaz sonucu zehirlendi. Yaşanan olayla alakalı soruşturma başlatılırken bölgeye çok sayıda Sağlık ekibi, polis ve AFAD yönlendirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Fabrika’da Gaz Sıkıntısı! 34 İşçi Hastanelik Oldu!

Eskişehir Organize Sanayide bir fabrikada gaz sızıntısı nedeniyle işçiler hastanelik oldu. Organize sanayi bölgesinde faaliyet içerisinde olan bir fabrikadaki işçiler saat 23 civarında rögardan sızdığı tespit edilen gaz sonucu zehirlendi.

İhbar sonrasında bölgeye çok sayıda Sağlık ekibi, polis ve AFAD yönlendirildi. Gazdan zehirlenen 34 işçi ambulanslarla ve işçi servisleri ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eskişehir Şehir Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaşanan olayla alakalı soruşturma da başlatıldı. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde yaşanan gaz sızıntısını neden olduğu ve işçilerin son durumu hakkında da son bilgiler verildi.

usak-ta-fabrikada-sizan-gazdan-etkilenen-isci-2-14753924-osd.jpg

Fabrika da yaşanan gaz sızıntısı ile alakalı ekipler olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde 34 işçinin neden zehirlendiği de ortaya çıktı. Şirket yetkilileri de bu konu ile alakalı çalışmaların başladığını yapılacak tektiler ile sorunun ortadan kaldırılacağını açıkladı. Eskişehir Organize Sanayide çok sayıda kuruluş var. Eğer ihmal gibi bir durum söz konusu olsa felaket çok daha büyük olabilirdi.

3 işçinin tedavisi sürüyor

Hastaneye kaldırılan işçilerden 31'i ilk müdahalelerin ardından hastaneden taburcu edilirken servisi alınan 3 işçinin ise hastanede tedavisi devam ediyor.

usak-ta-fabrikada-sizan-gazdan-etkilenen-isci-14753924-osd.jpg​​​​​​​

İşçilerin zehirlendiği gazı belirlemek için ekipler bölgede yoğun bir çalışma içerisinde fabrikanın gaz bacasından çıkan buharın yağmur suları ile birlikte rögar kapağına gitmesi ve biriken gazında işçileri etkilemesi ihtimali üzerinde duruluyor. Hastanede tedavisi devam eden 3 işçinin hayati tehlikesi bulunmuyor.

Keşfet