Çorlu’da Bir Çobanın Bulduğu Kemikler 8 Aydır Kayıp Olduğu Bilinen Yunus Dönertaş’ın Çıktı!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde piknik alanında bulunan insan kemiklerin, sekiz aydır kayıp olan sosyal medya fenomeni Yunus Dönertaş'a (42) ait olduğu belirtildi. “Kafamız nasıl güzel” repliğiyle tanınan Yunus Dönertaş sevenlerini yasa boğdu. Tüm merak edilen detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Çorlu’da Bir Çobanın Bulduğu Kemikler 8 Aydır Kayıp Olduğu Bilinen Yunus Dönertaş’ın Çıktı!

Kemikleri o sırada koyun otlatan bir çoban buldu

Tekirdağ'da bir piknik yerinde bulunan insan kemiklerinin, son yıllarda yaptığı sokak röportajıyla ünlenen ve sekiz aydır kayıp olan 42 yaşındaki Yunus Dönertaş'a ait olduğu ortaya çıktı. Geçen yıl ağustos ayında Çorlu'nun Zafer Mahallesi'ndeki TEMA Piknik Alanı'nda koyun otlatan çoban, kafatası ve kemikleri fark edince durumu yetkililere haber verdi. Rapora göre, yeri araştıran ekipler iç çamaşırlarının yanı sıra bir insan kafatası ve üç kemik buldu. İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürülen kafatası ve kemikler, Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da incelendi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise bulunan kafatası ve kemiklerin kayıp kişilere ait olma olasılığını detaylıca araştırdı.

6235b8ccfff5971a48db8937.webp

DNA örnekleri detaylı bir şekilde karşılaştırıldı

İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun soruşturması tamamlandı. Kayıp kişilerin ailelerinden alınan DNA örnekleri, kemiklerden alınan örneklerle detaylı bir şekilde karşılaştırıldı. Ailesi 15 Temmuz 2021'de kayıp başvurusu yapan Yunus Dönertaş'ın kemiklerin sahibi olduğu belirlendi. Dönertaş'ın kemik parçaları önceki gün İstanbul'un Silivri İlçesi Büyükçavuşlu Mahallesi'ndeki aile mezarlığına defnedildi. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Dönertaş'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

Sokak röportajı ile tanınmıştı

15 Temmuz 2021'de ailesi tarafından kayıp olduğu bildirilen ve bir sokak röportajında ​​'Kafamız nasıl güzel' repliğiyle ünlenip fazlasıyla gündemde kalan Yunus Dönertaş'ın kemiklerin sahibi olduğu belirlendi. Dönertaş'ın kemik parçaları aile mezarlığına defnedildi. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Dönertaş'ın ölümüyle ilgili net bir açıklama yapmadı fakat daha önce de belirtildiği gibi soruşturma çoktan başlatıldı. Yunus Dönertaş'ın videosu sosyal medyada milyonlarca kez izlenmişti.

6235c8e870380e19809385a8.jpgYunus Demirtaş kimdir?

Tekirdağ'da piknik alanında koyunlarını otlatan bir çobanın bulduğu insan kemiklerin sahibi fenomen Yunus Dönertaş, zaten bir süredir kayıptı. 42 yaşındaki Yunus Dönertaş hakkında pek fazla bilgi olmasa da her zaman “Kafamız nasıl güzel” repliği ile hatırlanıyordu.

Keşfet