ChatGPT Nedeniyle Google’ı Korkuttu

Son dönemlerin popüler yapay zeka uygulaması olan ChatGPT, çok kısa bir sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. Bu durum, Google’ı korkuttu ve şirket adeta alarma geçti. New York Times’daki bir rapora göre Google, yapay zeka sohbet botu geliştirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
ChatGPT Nedeniyle Google’ı Korkuttu

OpenAI tarafından kısa bir süre önce kullanıma sunulan ve bir anda popüler olan ChatGPT, yapabildikleriyle herkesi etkilemeyi başardı. Yapay zekanın gelmiş olduğu noktayı gösteren bu sistem, klasik online araçların çok ötesinde. Kod yazmaktan makale oluşturmaya, yemek tarifi vermekten sohbet etmeye kadar birçok şeyi yapabiliyor.

Bu durum, insanların bilgi aramak için Google yerine ChatGPT’ye yönelmesine neden oluyor. İşte bu durum, Google’ı ciddi anlamda korkuttu ve şirket adeta alarma geçti.

New York Times tarafından paylaşılan bir rapor da Google’ın alarma geçtiğini doğruluyor. Google’ın, ChatGPT’nin yükselişi nedeniyle 2023 yılında yapay zeka alanında önemli ürünler tanıtacağı iddia edildi. Atılacak bu adımlar ile Google, bu alandaki en güçlü oyuncu olduğunu göstermeye çalışacak.

Yapay Zeka Botu Versiyonlu Arama Motoru Geliyor

New York Times gazetesinde çıkan habere göre Google, 2023 yılında sohbet botu özelliklerine sahip olan bir arama motorunu kullanıma açacak. Bu versiyonun direkt olarak ChatGPT’ye rakip olacağını tahmin etmek zor değil.

Google’ın 2023 yılında yapacakları bununla da sınırlı değil. Şirketin 2023 içerisinde, 20’den fazla yapay zeka ürününü kullanıma sunması bekleniyor. Google, bu noktada son derece iddialı. Bilindiği gibi ChatGPT, 2021 yılına kadar olan verilere erişim sağlıyor. Bazen de hatalı bilgiler verebiliyor. Google’ın sohbet botunda bu tür olumsuzluklar olmayacak.

Google tarafından geliştirilen sohbet botunun Mayıs ayında tanıtılacağı ve daha sonra kullanıma sunulacağı iddia edildi. Bu sohbet botunun nasıl sonuç vereceği ve ChatGPT’nin yükselişini durdurup durduramayacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Keşfet