Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu! Çiftçiye Seslendi ve Devletin Yanlarında Olduğunu Söyledi!

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'nin tarım sektöründe mümkün olduğunca çok üretmesi gerektiğini vurgulayarak çiftçiye seslendi. Yıldırım, "Ekebildiğiniz kadar ekin kardeşim. Maliyetler yüksekse, mazot yüksekse, gübre yüksekse, diğer girdiler yüksekse, nasıl ekerim diye düşünme. Devletin senin yanında” dedi. Tüm detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu! Çiftçiye Seslendi ve Devletin Yanlarında Olduğunu Söyledi!

"Uyanık olmaya ihtiyacımız var”

Yıldırım, Türkiye'nin parmakla gösterilecek ülkelerden biri olacağını iddia ederek, "Hedefimiz Türkiye'yi dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline getirmek. Bunu başarmanın eşiğindeyiz. Uzun bir yol kat ettik ama yine de uyanık olmaya ihtiyacımız var. Beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı baltalamak isteyenlerin şans vermeyeceğiz. Bölücü terör örgütlerinin, FETÖ terör örgütlerine sempati duyan veya sempati duyanların var olmasına asla izin vermeyeceğiz. Hepimiz bu travmatik deneyimlerin bize nasıl büyük maliyeti olduğuna tanık olduk. Ülkemizin eski düzensizlik, karanlık ve güvensizlik durumuna dönmesine izin vermeyeceğiz. Birlikte başaracağız” dedi.

2433565-810x458.jpg

2 milyar kişi Türkiye’nin gözünün içine bakıyor

Yıldırım, Rusya Ukrayna savaşına atıfta bulunarak, "Şunu düşünün, Rusya'nın tüm ekonomisi alt üst oldu, tüm düzen alt üst oldu. Ukrayna da aynı şekilde. Sonuç olarak tüm bölge zarar görüyor. Son olarak bir şey söylemek istiyorum arkadaşlar, Türkiye sadece Türkiye'den ibaret değil. Türkiye'nin gözünün içine bakan, kulağını dikmiş 2 milyar insan var. Kafkaslar, Balkanlar, Orta Asya ve Ortadoğu'daki insanların gözü kulağı Türkiye’de. Hep böyle büyük umut bağlamışlar. O halde kararlılığımızı sürdürmeliyiz. Şartlar ne olursa olsun moralimizi bozmadan daima yolumuza devam edeceğiz. Birbirimizle tartışarak zaman kaybetmeyeceğiz. İnşallah hep ileriye doğru hep birlikte hedeflerimize ulaşabiliriz” dedi.

1474444-binali-yildirim-kazakistan-olaylariyla-ilgili-aciklama-yapti-61d6cdc0877f0.jpg

“Ekebildiğiniz kadar ekin kardeşim”

Yıldırım, konuşmasında tarıma değinerek, "Tarım ile uğraşıyorsanız, üretimi artırmak ve teknolojiyi kullanmak en büyük hedefimiz olmalı. Ekebildiğiniz kadar ekin kardeşim. Maliyeti yüksek bir ortamda nasıl ekilir diye düşünüyorsanız, Devletiniz sizin yanınızda. Bu yıl tarım ve ziraat seferberliği olacak. Çünkü dünyanın gıda krizi kapıda. Bu yıl kar yılı ve Elhamdülillah bu sene bereket de çok var. O halde bu yılı ekim yaparak değerlendirelim. Sonuna kadar ekelim. Merak etmeyin buradan gerekli destekler veriliyor ve daha fazlası olacak inşallah" dedi.

Keşfet