BİM Ayçiçek Yağı Krizini Bitirmek İçin Harekete Geçti! Stoklar Anında Tükenecek!

BİM, ayçiçek yağının yüksek satış fiyatı ve marketlerde bulunmama sorununu çözdü. Vatandaşlar bir yandan yüksek ayçiçek yağı fiyatlarını protesto edip diğer yandan marketlerde yağ bulamıyorlardı. BİM ise bu krize son vermeye karar verdi. Tüm merak edilen detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
BİM Ayçiçek Yağı Krizini Bitirmek İçin Harekete Geçti! Stoklar Anında Tükenecek!

BİM’den vatandaşı mutlu edecek hamle

Bir süredir devam eden ekonomik krizin etkileri hala devam ediyor. Duruma dikkatli baktığımız zaman pandemi aslında felaketin başlangıcı olmuştu. Ardından Rus ordusunun Ukrayna'yı işgaliyle başlayan savaş ortamı krizi daha da derinleştirdi. Türkiye de bu kötü gidişatın sonuçlarını hisseden ülkelerden biri. Fiyatlar, tüm olumsuz yönlerin elbette en görünür hali oluyor. Ayçiçek yağı fiyatlarındaki artışlar hız kesmiyor. Ayrıca ayçiçek yağının temini de zorlaştı ve bu da fiyat artışını artırdı. Halk durumu protesto ederken BİM herkesi mutlu etmek için harekete geçti.

aycicek-1646576177.webp

BİM güzel haberler veriyor

Ülkede uzun süredir, çoğunlukla ayçiçek yağı sıkıntısı nedeniyle olağanüstü bir kriz yaşanıyor. Ayçiçek yağı bulmak fazlasıyla zor ve bulunduğu zaman ise pahalı. Savaş nedeniyle ayçiçek yağları ülkeye giremeyince maliyetler fırladı. Ayçiçek yağı tükeniyordu ve stoklar tükendikçe fiyatlar yükseliyordu. BİM ise ayçiçek yağı indirimleri sunarak vatandaşları mutlu etmek için harekete geçti. Son dönemde 5 litre ayçiçek yağı fiyatının 200 TL'yi geçtiği göz önüne alındığında BİM'in maliyetleri biraz düşürdüğü söylenebilir. 5 litre Emek marka ayçiçek yağı 165 TL'ye satılırken, 3 litre Tuna ayçiçek yağı ise 99 TL'ye satılıyor. Ayrıca BİM herhangi bir satış kotası belirlemedi. Herkes istediği kadar yağ alabiliyor.

Farklı ürünlerde de indirimler var

BİM, ayçiçek yağı indirimi ile tüm dikkatleri üzerine çekmesine rağmen diğer ürünlerinde de dönemsel indirimler sunmaya devam ediyor. Temizlik malzemelerinden gıdaya, kozmetikten ev eşyalarına kadar çok çeşitli ürünlerin satıldığı market, düşük maliyetleri nedeniyle fazl​​​​​​​asıyla dikkat çekiyor.

th.jpg​​​​​​​

BİM

Birleşik Mağazalar A.Ş. veya kısaca BİM, 1995 yılında kurulmuş bir Türkiye merkezli indirimli market zinciridir. BIMCell markası ile GSM sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Keşfet