Aliexpress Ayçiçek Yağı Satışına Başladı! 5 LT Ayçiçek Yağı 46 TL Olarak Belirlendi!

Stokların bitme korkusuyla, ayçiçek yağı için sürekli fiyat artışları artık ön planda ve gündemde. Ayçiçek yağı stoklarının azaldığını öğrenen vatandaşlar, fahiş fiyatlar karşısında hüsrana uğrayarak marketlere koştu. Fakat Milyonlarca insan bugün Aliexpress firmasında bir çözüm keşfetti. İşte 46 liraya 5 litre ayçiçek yağı alabileceğiniz Aliexpress hakkında bilmeniz gereken her şey ve ince ayrıntısına kadar tüm detaylar…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Aliexpress Ayçiçek Yağı Satışına Başladı! 5 LT Ayçiçek Yağı 46 TL Olarak Belirlendi!

Ayçiçek yağı gündemde kalmaya devam ediyor

Rusya Ukrayna bölgesindeki savaş ile birlikte aşırı enflasyon artışının ikonik simgelerinden biri olan ayçiçek yağı vatandaşların ilgi odağı haline geldi. Ayçiçek yağının piyasalarda fiyatının iki katı kadar yükselmesi, stokların tükendiğinin açıklanmasıyla gündemi karıştırdı. Çeşitli marketlerden gelen izdiham fotoğraflarının da eşlik ettiği olayın ardından vatandaşlar ayçiçek yağı almak için mücadelenin eşiğine geldi. Milyonlarca vatandaş, acil market alışverişini tamamlamak için düşük maliyetli marketlerin önünde devasa kuyruklar oluşturdu. Halk alternatif çözümler aramaya çalışırken, çözüm uzaktan geldi.

Ayçiçek yağı için satın alma sınırı getirildi

Stoklar ile ilgili endişeler, vatandaşları marketlere akın etmeye ve çok miktarda ayçiçek yağı almaya sevk etti. Bu durum alınan kararlarla önlenmeye çalışılmaktadır. Vatandaşların toplu olarak marketlerden satın alabilecekleri ürünlerin sayısı artık bir ile sınırlıdır. Bazı marketler, tüm müşterilerin ayçiçek yağına erişimini sağlamak için tek bir satın alma kuralı oluşturmuştur. Vatandaşlar ayçiçek yağı stokları tükenmeden alışverişlerini tamamlayabilecek.

Aliexpress Ayçiçek yağı satışlarına başladı

Ayçiçek yağı için marketlerde oluşan sıraların yanı sıra 5 litrelik ayçiçek yağı ürünlerinin 200 liradan fazlaya mal olduğu görüldü. Fiyatların yükselmesiyle alım gücü düşen vatandaşlar, güncel fiyat artışları nedeniyle isyanın eşiğine geldi. Ayrıca, bu durum vatandaşların yeni düşük maliyetli seçenekler aramasına yol açtı. Bu konuda yıllardır tercih edilen Aliexpress, bu sefer de ayçiçek yağı araştırmalarına başladı. Vatandaşlar 5 litre ayçiçek yağının 46 liraya mal olduğunu öğrenince resmen şok oldu. Aileler anında kolilerce ayçiçek yağı sipariş etti. Halk arasında en popüler olan Burge Pro 5 LT ayçiçek yağı 46 liraya mal olurken, 1 litrelik yağlar çok daha ucuzdu. Milyonlarca insan artık Aliexpress'ten sipariş ettikleri ayçiçek yağını almak için sabırsızlanıyor.

Keşfet