AK Partili İbrahim Aydemir, TEMA Tarafından Yapılan Açıklamaya Tepki Gösterdi!

Son günlerde İBB tarafından kesilen çınar ağacı gündem olmaya devam ediyor. Ak Parti Erzurum Milletvekili olan İbrahim Aydemir, bu ağaçların kesilmesinin ardından TEMA tarafından yapılan açıklamayı eleştirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
AK Partili İbrahim Aydemir, TEMA Tarafından Yapılan Açıklamaya Tepki Gösterdi!

İBB tarafından Beşiktaş Çırağan Caddesi üzerinden bulunan 112 ağaç kesilişti. Belediye bu ağaçların kansere yakalandıkları için kesildiğini duyurmuştu. Bunun üzerine TEMA kamuoyunu rahatlatmak için bir açıklamada bulundu.

Koruma altında bulunan 112 ağacın “Ceratocystis platani” adı verilen bir mantar hastalığına yakalandıkları için kesildikleri açıklandı. Bunun salgın ve ciddi bir hastalık olduğunu, o sebeple ağaçların kesilmesinin uygun görüldüğü aktarıldı. Tedavisinin mümkün olmadığı da aktarıldı.

Ak Parti’li Aydemir Samimi Değiller!

Bu durum yıllar önce yaşanan Gezi Olaylarını bir anda akla getirdi. İBB tarafından kesilen ağaçları savunmak için TEMA tarafından bu açıklaması Aydemir tarafından eleştirildi.

Samimi değiller diyen Aydemir, Vakfın her şeye ideolojik olarak baktığını söyledi. Eğer bendense her türlü lekesini, kirini temizlerim diye düşündüklerini, eğer benden değilse ne yaparlarsa yapsınlar görmem şeklinde düşündüklerini söyledi. Bunların anlayışı bu diyerek, TEMA’nın İBB tarafından kesilen 112 ağaçla ilgili olarak yaptığı savunma açıklamasını eleştirdi.

Aydemir, İstanbul’da ağaçlar kökünden kesiliyor ancak kimsenin sesi çıkmıyor dedi. Oysa bizim zamanımızda sadece 5 tane ağaç kesildi diye yer yerinden oynamış, Türkiye’nin her şeyinde eylemler yapılmıştı.

Uyduruk raporlar ile İBB’nin yaptığı faaliyetin haklı gösterildiği söyleniyor dedi. Ak Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, ayrıca geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.

Bütün dünya buna şapka çıkarıyor, ancak muhalefet buna sükut bile etmiyor dedi. Takdir etmesini bilmiyorsunuz bari sessiz kalmasını bilin diyerek muhalefeti eleştirdi. Ulaştırma Bakanlığı bunların yaptığı eleştirilere çok çarpıcı cevaplar vermesine rağmen, sıkılmadan, utanmadan devam ettiklerini söyledi.

Keşfet