Adalet Bakanlığı KPSS şartsız 500 personel alımı yapıyor

Adalet Bakanlığı, KPSS şartsız personel alımı yapıyor. Resmi Gazete'de tüm detaylar yayımlandı... Toplamda 500 kişinin istihdam edileceği aktarıldı. Başvuru tarihleri ve müracaat şartları duyuruldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Adalet Bakanlığı KPSS şartsız 500 personel alımı yapıyor

Adalet Bakanlığı personel alımları başlıyor. Çok yakında geç başvuru imkanı resmen açılacak. Başvuru şartları duyuruldu. İlanın tüm merak edilen ayrıntıları paylaşıldı.

Adalet Bakanlığı güncel ihtiyaçlar doğrultusunda, personel alımı ilanları açmaya devam ediyor. Adalet Bakanlığı’nın personel alımına ilişkin yapacağı duyurular büyük bir merakla beklenirken, geçtiğimiz haftalarda 500 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bakanlığın açıklamasının ardından, söz konusu alımın detayları araştırılmaya başlandı.

adalet-2.jpg

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Tarihi

Adalet Bakanlığı’nda çalışmak isteyen ve ilana başvuracak kişiler, 10-16 Kasım tarihleri arasında, ÖSYM sistemi üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler. Sınavın geç başvuru tarihleri ise 24 Kasım 2022 olarak belirlendi.

Adalet Bakanlığı Sınavı Nerede Yapılacak?

Adalet Bakanlığı, 500 personel alımı için sınav gerçekleştirecek. Adayların katılacağı sınavlar Ankara-Çankaya ve Ankara-Yenimahalle olmak üzere iki farklı adreste uygulanacak. Sözlü ve yazılı şekilde yapılacak olan sınavların, ne zaman gerçekleşeceği de belli oldu.

adalet-3.jpg

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sınavı Ne Zaman?

500 personel alımı için yapılacak sınav, adaylar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Adalet Bakanlığı da sınavların ne zaman gerçekleşeceğine dair bilgilendirmede bulundu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, yazılı sınavın 25 Aralık 2022’de gerçekleşeceği belirtildi.

Adalet Bakanlığı Sınavı Kaç Soru

Yazılı sınavda adayların karşısına 45 soru çıkacak. 45 sorudan 35 tanesi Genel Yetenek ve Genel Kültür’den sorulacak. Genel Yetenek ve Genel Kültür kapsamında soru dağılımı şu şekilde:

Türkçe: 10 Soru
Matematik: 10 Soru
Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi: 5 Soru
Türk Kültür ve Medeniyetleri: 5 Soru
Temel Yurttaşlık Bilgisi: 5 Soru

Keşfet