84 Bin 247 Personel Alımı İçin İlanlar Yayınlandı! En Az İlkokul Mezunu Olan Herkes Başvurabiliyor! Başvurular Açık!

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü çok önemli ilanlar yayınladı. Yayınlanan bu ilanlar kapsamında toplam 84 bin 247 kişinin işe alınacağı belirtildi. Ayrıca söz konusu personel alımının KPSS katılımlı veya katılımsız olarak yapılacağı da belirtiliyor. e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapan vatandaşlar kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirler. Kurumun resmi internet sitesinde personel alımına başlanırken, e-Devlet girişi ile giriş yapan vatandaşların da başvuruda bulunabileceği bildirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
84 Bin 247 Personel Alımı İçin İlanlar Yayınlandı! En Az İlkokul Mezunu Olan Herkes Başvurabiliyor! Başvurular Açık!

Pek çok meslek için alımlar açıldı

Türkiye İş Kurumu dev personel alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. İŞKUR'da yayınlanan her ilanın kendine özgü belirli kısıtlamaları olmakla birlikte, her bir ilan için başvuru süresi farklılık göstermektedir. Bu bağlamda, İŞKUR açık iş ilanı listelerini güncellemiştir. Açıklamaya göre, bekçilikten hastane personeline, beden işçisinden sekreterliğe kadar çeşitli mesleklerde personel arandığı bildirildi.

1042842389-1-0-1000-562-1920x0-80-0-0-ea9031218d9042bf60c14e9d9e10c406.jpg

Gerekli şartlar nelerdir?

Genel gereksinimleri karşılayan vatandaşlar, ayrıca ilanlarda belirtilen ek gereksinimleri de karşılamalıdır. Bunlar, on sekiz yaşında olmak, Affedilmiş olsa dahi, devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırrı ve casusluk suçları, zimmete para geçirme, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihale dolandırıcılığı, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giymemiş olmalıdır. Kamu hizmetlerine erişimi engellenmemelidir. Ayrıca en az ilkokulu bitirmiş olmalıdır. Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emekli maaşı, yaşlılık veya malullük ödeneği de olmamalıdır. Daha sonra talep koşullarını sağlamadığı tespit edilen başvurular, ilan-inceleme sürecinin herhangi bir noktasında reddedilebilir. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından disiplin cezası verilmesi sonucu işinden veya mesleğinden çıkarılan kişilerin de başvuruları reddedilecektir.

iskur-1501563-2.jpg

İŞKUR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (Kısaca İŞKUR), Türkiye'de istihdamın korunması, geliştirilmesi ve genişletilmesine yardımcı olmak ve aynı zamanda işsizliğin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ilgili bir kurumudur.

İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Keşfet