100 Bin Lira Faizsiz Kredinin Başvuru Adresi E-Devlet Oldu!

Pandemi süreci sonrası yaşanan Rus – Ukrayna savaşı ile ekonomik kriz sürecinden en güçlü şekilde çıkmak adına 100 Bin Lira faizsiz kredi desteği verilecek. Verilecek finansman desteğinde başvuru adresi ise e-devlet. Yapılan duyuru ile herkesin merak ettiği faizsiz kredi başvuru şartları ve diğer hususlar merak konusu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
100 Bin Lira Faizsiz Kredinin Başvuru Adresi E-Devlet Oldu!

Faizsiz Krediye Kimler Başvuru Yapacak?

Mart ay’ı sonuna kadar başvuru imkanı bulunan faizsiz krediye öncelikli olarak kimlerin başvuru yapacağı sorgulanıyor. 31 Mart son gün olan başvurularda öncelikli olarak Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler için (KOSGEB) tarafından ülke ekonomisini geliştirmek adına istihdamı artırmak ve mevcut olanları da korumak amaçlı olarak finans desteği verilecek. Son olarak verilecek destekleri ile ilgili bir açıklama da Afyonkarahisar İl Müdür Ayşe Yeşim Çepni’den geldi. Çepni yaptığı açıklamada ayrıca şehirdeki tüm işletmelerin verilen bu projeye katılımları ile yararlanmak için başvuru yapmaya davet etti.

1000-tl-yardim-sorgulama-e-devlet-nasil-yapilir.webp

Krediye Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın duyurduğu mikro küçük işletmelere yönelik finans desteği hakkında ayrıntılı bilgi verdi. KOSGEB tarafından yapılan başvurular sonrası uygun olan işletmelere verilecek olan desteğin ana misyonu mevcut istihdamları korumak ve yenilerine kapıları aralamak. Çalışan sayısını artırmak amaçlı olarak atılan adımlardan biri olan 100 bin lira faizsiz kredi tahisisi yapılanlar program dahilinde alacakları desteği yine program dahilinde kullanmak zorunda kalacak. Bu çerçevede verilecek destek küçük işletmeler için kişi başı 100 bin liraya kadar çıkabilecek.

e-devlet-pandemi-1-000-tl-sosyal-destek-sorgulama-pandemi-basvuru-sonuclari.webp

İşletmelere Eğitim Veriliyor

İstihdamın artırılması amaçlı olarak atılan adımlardan sadece biri olan 100 bin lira faizsiz kredi alımlarında son başvuru tarihi 31 Mart olarak açıklandı. İşletme sahiplerinin bu anlamda başvuru kotası bulunmuyor. E-devlet üzerinden yapılacak başvurularda uygun görülmeyenler, onaylanmayanlar kabul görmüyor. Burada başvuru sonrası KOSGEB’in onay vermesi gerekiyor. Onaylanan şirketlerde kredisini alacaklar.

KOSGEB İl Müdürlükleri küçük ve orta işletmelerin finansman desteğinden nasıl faydalanacaklarına dair eğitimler ve seminerler verirken bu çerçevede hizmet veren kuruluşlarda söz konusu.

Keşfet