Yüzüklerin Efendisi Dizisi Setinde Olay! Siyah Elf Tartışma Yarattı!

Son dönemin en popüler yapımlarından birisi olması beklenen Yüzüklerin Efendisi serisinin dizisi için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Milyonlarca film hayranı dizinin nasıl olacağını ve insanlarda hayal kırıklığına oluşturup oluşturmayacağını merak ediyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yüzüklerin Efendisi Dizisi Setinde Olay! Siyah Elf Tartışma Yarattı!

Dizi için hazırlıklar devam ederken Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri için ilk görsellerde paylaşılmaya başlandı. Yayınlanan posterde siyah elf olması bir anda sosyal medya da gündem oldu. Bu genelde dizinin hayranları tarafından yaşanan bir tartışma konusu oldu. Kitap serisinin yazarı olan Tolkien’in yazdığı eserlerine sadık kalınmadığı ve bir kesimi tatmin etmek için bu yoldan sapıldığı yönünde açıklamalar geldi.

Dizinin Yapımcısından Konuyla İlgili Açıklama Geldi

Yüzüklerin Efendisi yayınlanmadan gündemi meşgul etmeyi başarıyor. Yayınlanan görsellerde siyah elf olması, kitapların hiçbirinde böyle bir detayın olmaması yazarın hayranları tarafından tepki oluşmasına neden oldu. Bu konuyla ilgili olarak serinin yapımcılığını üstlenen Lindsey Weber’in konuyla ilgili açıklaması geldi.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ardından insanların bu tip durumlarla ilgili olarak farklı söylemeler oluşabileceğini beklediklerini aktardı. Tolkien herkes için bir hikaye yazar olduğunu ve bu sayede tüm ırklar ile kültürler arasında nasıl bir çatışma olduğunu daha iyi anlatılabilmesi için bu yöntemi tercih ettiklerine değindi.

Tolkien tarafından hazırlanan eserler hakkında önemli hazırlıklar ve çalışmalar yapan Mariana Rios Maldonado konuyla ilgili açıklamalar da bulundu. Bu durumun olabileceğini, ancak bunun kimden ya da neden geldiğine bakmak gerektiğini ve bunu yapan kişilerin çok farklı düşüncelere sahip olduğunu aktardı.

k-df3alyq0atd-rw-xadw.jpg

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Ne Zaman Yayınlanıyor!

Uzun süredir hazırlıkları devam eden, yapımcı ekibinin önlerinde harika bir üçleme olması sebebiyle ince eleyip sık dokuduğu yayın tarihi de açıklandı. 2 Eylül 2022 tarihinde ilk bölümüyle birlikte Amazon Prime Video servisi içerisinde yayınlanacağı biliniyor.

Filmin üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala birçok hayranı olduğu ve insanların bu yapıma yakından odaklandıkları biliniyor. Sizlerde bu güzel yapımı izlemek ve onun hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız haberlerimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Keşfet