Yılan Yağı Nedir? Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Yılan yağı saç bakımında kullanılan popüler yağlar arasındadır. Saç bakımında ki etkileri ile bilinse de yılan yağı cilt bakımında da kullanılabilen bir yağdır.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yılan Yağı Nedir? Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Besleyici vitamin ve mineraller içeriği sayesinde saç kırıklarını onarmaya olanak sağlamaktadır. Kimyasal işlemler sebebiyle zarar görmüş, yanmış veya kırılmış olan saça direkt olarak uygulanabilmektedir. Yağ forma sahip olan ürün şampuan veya saç kremlerinin içerisine de eklenerek kullanılabilmektedir. İçerisinde barındırdığı omega 3 asitleri cilt ve saç köklerinin beslenmesine olanak sağlamaktadır. Yılan yağı adından da anlaşıldığı üzere yılanlardan elde edilen bir yağ türüdür. Eski mısırda sıklıkla kullanılan yılan yağı alternatif tıp denildiğinde saç dökülmesi sorununa en iyi gelen yağ olarak bilinmektedir.

Yılan Yağı Saç İçin Kullanımı
Saç dökülmesini azalttığı bilindiğinden kadın ve erkekler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle genetik faktörlere bağlı aç dökülmesi sorunu yaşayan erkeklerin sıklıkla kullandığı yılan yağı saç köklerinin uyarılmasını sağlar. Saç köklerine direkt uygulanabileceği gibi şampuana birkaç damla konulduktan sonrada uygulanabilmektedir. Eğer saç köklerine uygulanacak ise saçın temiz olduğundan emin olunması gereklidir. Temiz saça uygulanması saç tellerine en iyi şekilde nüfuz etmesine olanak sağlamaktadır. Kirli saç üzerinde yağın işlevi oldukça düşüktür. Kolay kullanılabilir bir yağ olması tercih edilmesin de önemli bir görev üstlenmektedir. Kullanan birçok kişinin kısa süre içerisinde sonuçlarını gördüğü düşünüldüğünde kesinlikle denenmesi tavsiye edilmektedir. Saç diplerine maske olarak uygulanması dışında saç uçlarına da uygulanabilmektedir. Kokusu güzel olmadığı için kişinin rahatsız olabileceği düşünülerek az miktarda uygulanması tavsiye edilir. Saç uçlarına uygulanan yılan yağı saçları nemlendirerek kırılma ve elektriklenme problemini ortadan kaldırmaktadır. Avuç içerisine birkaç damla damlatıldıktan sonra saç uçlarına iyice yedirilmesi gerekmektedir.

  • Saçı besler.
  • Saç kırıklarını onarır.
  • Dökülme sorununu ortadan kaldırır.
  • Saç uçlarına her duş sonrası uygulanabilir.
  • Saç diplerine haftada bir kez uygulanması tavsiye edilir.
  • Saç köklerini besleyerek yeni saçlar çıkmasına yardımcı olur.
  • Saç diplerinde oluşan egzamalara iyi gelir.
  • Kuru saçların nemlendirilmesine olanak sağlar.
  • Saçların daha kısa sürede uzamasını sağlar.


Yılan Yağı Kullanımı
Yılan yağı farklı içeriklere sahip olan yağlar ile karıştırılarak da kullanılabilmektedir. Özellikle doğal içerikli yağların bir araya gelmesi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay yağların birbiri ile uyumudur. Saf zeytinyağı ile yılan yağı içerik olarak birbiri ile uyumludur. Saç bakımında birlikte kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin kullanımı sırasında yoğun miktarda kullanımdan kaçınılması gereklidir.

Keşfet