Vakıfbank piyasa fiyatı 780 bin lira olan daireyi 492 bine satılıyor

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Vakıfbank elinde bulunan daireleri oldukça uygun fiyatlarla satmaya devam ediyor. Banka tarafından paylaşılan son ilana göre, 3+1 daire, piyasa fiyatından çok daha uyguna satılıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Vakıfbank piyasa fiyatı 780 bin lira olan daireyi 492 bine satılıyor

Son dönemlerde ev fiyatlarının büyük bir artış göstermesi, milyonlarca yurttaşı bankaların sattığı gayrimenkul ilanlarına yöneltti. Bankaların yatırımlar, hacizli gayrimenkulleri açık arttırma usulüyle satılmakta. Açık arttırma usulüne bakıldığında ise en yüksek teklifi veren kişinin satın almasıyla gerçekleşen satış sistemi. İşte daireyle ilgili detaylar.

3+1 Daire Piyasa Fiyatının Altına Satılıyor

Vakıfbank tarafından ilanlara eklenen daire oldukça uygun fiyatlı olarak satılmakta. Banka tarafından paylaşılan daireyle ilgili detaylar ve bilgiler şu şekilde

Apartmanda bulunan dairenin 3 odası, 1 salonu, 1 balkonu ve 1 banyosu bulunmakta. Dairenin geniş olmasıyla birlikte ortalama olarak 121 metrekareye sahip olduğu görülmekte.

Isınma tipine bakıldığında ise doğalgaz olduğu belirtilmiş. Ayrıca dairenin krediye uygun olduğu ve dileyenin kredi çekerek evi satın alabileceği bilgisi bulunuyor.

Kullanım durumuyla ilgili olarak herhangi bir bilgi paylaşılmıyorken tapu durumunun kat irtifaklı olduğu görülüyor. 2002 yılında inşa edilen apartman / daire 20 yaşında.

Dairelerle ilgili en önemli detaylardan birisi de hangi yapı tipi olduğu. Gelen bilgilere göre, apartmanın tamam betonarme. Ayrıca daire apartmanın 2. Katında bulunuyor. Banka tarafından paylaşılan bilgiler ise şu şekilde:

‘’13 bağımsız bölüm numaralı mesken, 1. bodrum kat merdiven sahanlığından sağlanan bina girişine göre, 2. normal katta sağ ön (lale Sokağa) ve arka yönlere cephelidir. Mimari projesinde yapılan ölçümlere göre brüt 120 m2 kullanım alanlı, yerinde yapılan ölçümde brüt 121 m2 kullanım alanlı (balkon 1 m2 büyültülmüş, balkonun bir kısmı 2 oda, mutfak ve banyoya katılmış) taşınmaz, 3 oda, 1 salon, mutfak, hol, banyo, 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Balkona salondan erişim mutfak ve odadan sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmaz kat mülkiyetlidir. Gayrimenkul okullar bölgesine yakın olup çevresinde Atatürk Lisesi, Zonguldak Fen ve Anadolu lisesi yer almaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik, doğalgaz ve kanalizasyon altyapı çalışmalar tamamlanmıştır.’’

Hali hazırda Vakıfbank gayrimenkul ilanları arasında yer alan dairenin açık arttırma başlangıç fiyatı 492 bin lira. Açık arttırmada minimum artış 5.000 TL. Banka açık arttırmaya dahil olmak isteyenlerden 24.600 teminat bedeli talep etmekte.

Sizlerde yukarıdaki daireyle ilgili daha fazla bilgi almak için bu adrese ‘’ https://vakifbank.intengo.com/gm-details.intengo?gayrimenkulId=20655&cid=2685790#103033 ‘’ gidebilirsiniz.

Keşfet