Sosyal medya o illüzyon testini konuşuyor! İşte herkesin kafasını karıştıran o görüntü

İllüzyon testleri pek çok kullanıcı tarafından ilgiyle takip ediliyor. Beyin yakan bu testler arasına bir yenisi daha eklendi. Sosyal medyanın gündemine yerleşen o görüntü, akıllarda soru işareti bıraktı. Yayınlanan fotoğrafın üzerinde hangi sayıların yazdığı, kullanıcıları adeta ikiye ayırdı ve tartışmalara sebep oldu. İşte detaylar...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sosyal medya o illüzyon testini konuşuyor! İşte herkesin kafasını karıştıran o görüntü

Optik illüzyonlar, beynimizi ve gözlerimizi teste tabi tuttukları için eğlencelidir. Eğlenmeden bunlar arasında gezinemezsiniz.

Son zamanlarda, görünüşte kolay bir optik illüzyon, interneti fırtına gibi sardı. Resmin içinde yer alan bazı numaraları görebiliryor musunuz? O zaman sayıların ne olduğunuz ortaya çıkarın.

SAYILARLA İLGİLİ OPTİK İLLÜZYON TESTİ

Optik illüzyon, daire içine gizlenmiş farklı sayılarla siyah beyaz çizgilere sahiptir. Görüntüdeki düzensiz spiraller optik bir illüzyon yarattı ve doğru sırayı tahmin etmeyi zorlaştırdı.

sosyal-medya-o-illuzyon-testini-konusuyor-iste-herkesin-kafasini-karistiran-o-goruntu.jpg

Binlerce beğeni toplayan bu test, insanları optik illüzyonda görebildikleri sayıları paylaşmaya sevk etti. Bazıları 528, bazıları 45283 gördüğünü söyledi. Peki siz hangi sayıları görüyorsunuz?

RESİMDE HANGİ SAYILAR VAR?

Bir okuyucu, doğru sırayı bulmak için bir ipucu bile paylaştı. Tek yapmanız gereken bildirim çubuğunu aşağı sürüklemek. Bu, ekranınızı bulanıklaştıracak ve sayıları biraz okunabilir hale getirecektir.

Başka bir ipucu ise sayıları net bir şekilde görmek için ekranınızdan uzaklaşmak veya görüntüyü yakınlaştırmaktır.

DOĞRU CEVAP

Gözlerinizin gördüğü sayılar, kontrast duyarlılığınıza bağlıdır; bu, gözlerinizin bir nesne ile arka planı arasında ne ölçüde ayrım yapabileceği anlamına gelir.

Pek çok bilim insanı optik illüzyonların nasıl çalıştığını anlamaya çalışırken, hiç kimse beynimizin ve gözlerimizin bu illüzyonları yaratmak için nasıl işbirliği yaptığından emin değil.

Hala doğru cevabı bulamıyorsanız, sizin için açıklıyoruz. Doğru cevap 3452839!

Sizlerle paylaştığımız bu optik illüzyonu beğendiyseniz ve cevabı doğru bulduysanız yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Keşfet