Sınavsız ve KPSS Şartı Olmadan 10 Bin PTT Personel Alımı Yapılıyor! PTT Dağıtıcı Eleman Başvuru Şartları Neler?

2022'de PTT'nin çeşitli işlerde eleman alacağı duyurulmasıyla iş arayanlara umut oldu. Pandemi sonucu işini kaybeden veya iş bulamayan kişiler başvuru kriterlerini inceliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sınavsız ve KPSS Şartı Olmadan 10 Bin PTT Personel Alımı Yapılıyor! PTT Dağıtıcı Eleman Başvuru Şartları Neler?

Sınava girmeden veya KPSS'yi geçmeden başvuru yapma imkanının çok sayıda başvuruyla sonuçlanması bekleniyor. PTT, başta dağıtıcı eleman olmak üzere çeşitli konumlarda çalışmak isteyenler için harika bir seçenek olarak görülüyor.

PTT iş başvurusu için gerekli şartlar nelerdir?

Doğal olarak PTT Kurumu'nda çalışmak istiyorsanız belirli şartları sağlamanız gerekiyor. Ancak bu şekilde PTT'ye katılmak için başvuru sürecini başlatabileceksiniz. PTT iş başvurusunda bulunacak adaylarda aranan şartlar şunlardır:

1-Türk vatandaşları başvuruda bulunabilecektir.

2-Gereken iş pozisyonuna uygun diplomaya sahip olmalıdır.

3-18-35 yaş aralığında olmalıdır.

4-Erkeklerin askerlik ile ilişkisi olmaması gerekmektedir.

5-Mecburi hizmetleri varsa tamamlanmış olmalıdır.

6-Akıl sağlığı yerinde olması sağlık raporu ile belgelenmelidir.

7-Herhangi bir yerden emekliliği hak etmemiş olmalıdır.

8-Güvenlik soruşturmalarından olumsuz veri alınmaması gerekmektedir.

9-Daha önce kamu ile ilgili işlerden çıkarılmamış olmalıdır.

Başvuru yapabilmek için tüm bu şartları yerine getirmelisiniz. Dağıtıcı elemanların yanı sıra büro personeli, avukatlar, mimarlar, mühendisler, teknisyenler ve gişe personeli alınacaktır. Gerekli nitelikleri taşıyan ve gerekli eğitimleri tamamlamış iş arayanlardan önemli sayıda başvurunun alınması beklenmektedir.

Başvurular nereye ve ne zaman yapılacak?

PTT dağıtıcı elemanlığına atanmak veya diğer kadrolarda görev almak isteyenlerin ilgili evrakları en kısa sürede tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru tarihi henüz belirlenmedi. Ancak, son başvuru tarihinin mümkün olan en kısa sürede, büyük olasılıkla Mart ayında bildirilmesi bekleniyor. Başvurular internet üzerinden de PTT web sitesine yapılabilmektedir. İnsan kaynakları aracılığıyla başvuruda bulunursanız, bir başvuru formuna yönlendirileceksiniz. Kişisel bilgilerin doldurulacağı bir form ile çevrimiçi bir başvuru yapılabilir. Pratikliği ve rahatlığı nedeniyle, bu durum, başvuranlar tarafından fazlasıyla iyi karşılandı.

PTT

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT Anonim Şirketi), genel müdürlük olarak hizmet veren, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. 6 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait bütün hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır.

Keşfet