Pratik Bavul Hazırlama Yöntemleri Belli Oldu! Bu Yöntemlerle 5 Dakikada Bavulunuz Hazır!

Seyahat için olmazsa olmaz olan bavullar, tatile çıkmadan önce iyi planlanmadığı takdirde seyahatiniz boyunca sizi zorlayabilir. Bu yöntem ile 5 dakikada bavulunuz hazır olacak…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Pratik Bavul Hazırlama Yöntemleri Belli Oldu! Bu Yöntemlerle 5 Dakikada Bavulunuz Hazır!

Bu yöntemler ile birlikte uzman olacaksınız

Tatile giderken yanınıza alacağınız şeylerin bir listesini yaptınız ve kendinize ve bütçenize en uygun valiz markalarını seçtiniz, ancak bunları nasıl sığdıracağınızdan emin değilsiniz. Tatil bavulunuzu hazırlamak için anlatacağımız yöntemi kullanabilirsiniz. Artık pratik bir şekilde bavul hazırlama konusunda uzmanlaşacaksınız.

Kıyafetlerinizi önceden seçin

Kıyafetlerinizi özenle seçmeli ve kendinize “ne giyeceğim?” diye sorarak giymeyeceğiniz şeyleri bagajınıza koymaktan kaçınmalısınız. Bavul hazırlama püf noktalarının altın tavsiyesi olan bavulunuzda alan kazanmak için gün içinde ve dışarıda ne giyeceğinizi önceden belirleyin ve bir kıyafetle farklı kombinler yapın.

870-1-604ad28eec52b368942d38c3b1622e6a.jpg

Ayakkabınızın içini kendi yararınıza kullanın

Bavul hazırlama ipuçları arasında en büyük ve en kolay tavsiyelerden biri ise ayakkabınızın içindeki küçük bölgeyi kullanmaktır. Ayakkabılarınıza çorap veya küçük eşyalar yerleştirilebilirsiniz.

Giysilerinizi katlamamalısınız

Bavul hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, kıyafetlerinizi katlamak yerine rulo yapmanızdır. Eşyalarınızı yuvarlayıp koyarak bavulunuzda düşündüğünüzden daha çok yer kazanabilirsiniz.

Şapkanızın içini kullanın

Tatiliniz için yanınıza bir şapka alıyorsanız, bavulunuzu hazırlarken şapkanın içini de pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Şapkanın içine küçük eşyalar veya çoraplar konulabilir.

Listenizi mutlaka kontrol edin

Tatile hazırlanırken bir şeyi unutma ihtimaliniz yüksek. Bu yüzden bir bavul listesine sahip olmak iyi bir fikirdir. Tatil için bavul hazırlamak çok titizlik isteyen bir iş olduğundan, bavulunuzu toplamadan önce bir liste yapmanızı ve unuttuğunuz bir şey var mı diye kontrol etmenizi öneririz.

Pratik bavul hazırlama listesi

İlk önce ayakkabılarınızı yerleştirin. Giysileriniz rulo yapılmalıdır. Tüm küçük eşyalarınızı ayakkabınızın içine yerleştirebilirsiniz. Hacimli ve ağır eşyalarınızı bavulun alt kısmına, tekerleğe yakın bir yere koyun. Sık kullanacağınız eşyalar bavulun en üst kısmında olmalıdır. Mümkün olduğunca ceplerden ve fermuarlı bölümlerden yararlanın. Son olarak streç filmleyip takılarınızın karışmasını veya kaybolmasını önleyebilirsiniz.

Keşfet