Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı: Bu havalara dikkat!

Anahaberim.com haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü önemli bir uyarıda bulundu. MGM, bazı şehirlerde yağmur yağacağını bildirirken, bazı illerde ise oldukça sıcak havaların boy göstermeye başlayacağı açıklandı. İşte detaylar...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı: Bu havalara dikkat!

Anahaberim.com tarafından edinilen bilgilere göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak hava dalgaları için önemli bir uyarı gerçekleştirdi. İşte dikkat çeken o açıklamalar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün; ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli çevreleri, Sakarya'nın kuzeyi, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz Bölgesi (Bolu hariç), Doğu Anadolu (Hakkari hariç), Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevreleri ile Doğu Akdeniz'in doğu Toroslar mevkii, Adana’nın kuzey çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

sicici.jpg

Hava sıcaklıklarının; İç Anadolu'nun doğusunda 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış beklenmesi nedeniyle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

sfiisf.jpg

SICAK HAVA GERİ DÖNÜYOR

Meteoroloji'nin 5 günlük Hava Durumu raporuna göre yağışlı hava yurdu terk ediyor. Yarından itibaren hava sıcaklıklarının yeniden yükseleceği ve güneşli havanın yurt genelinde görüleceği tahmin ediliyor.

Keşfet