Kuru ciltliler için maske önerileri

Cilt tipiniz kuru ise zaman zaman evde kendiniz de basit yollarla maske hazırlayarak cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kuru ciltliler için maske önerileri

Hem zahmetsiz hem de oldukça sağlıklı olarak hazırlayacağınız maskeler ile cildinizin nem oranını ve vitamin değerlerini arttırarak hem pamuk gibi olmasını hem de sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz maskeler nelerdir ve nasıl yapılır inceleyelim;

  • Ballı Avokado Maskesi :Kuru cilt tipi için maskelerde en çok bal kullanılması önerilir. Hem doğal olması hem de cilde tazelik vermesi nedeni ile bal çok tercih edilir.1 tatlı kaşığı bal ile olgunlaşmış yarın avokadoyu kullanarak maskeyi hazırlayabilirsiniz. Öncelikle avokado bir kasenin içerisinde ezilir ve üzerine bal ilave edilir. Karışım cilde sürülerek 10 ile 15 dakika kadar bekletilir ve daha sonra ılık su ile cilt yıkanır. Ilık su kullanılması kuru ciltlerde çok önemlidir.
  • Zeytinyağı, bal ve yumurta sarısı kullanılarak yapılabilecek diğer bir maske de cildin vitamin ve protein açısından zenginleşmesini sağlayacaktır. Bir adet yumurtanın sarısı ayrılır ve kaseye konur. Daha sonra üzerine bir tatlı kaşığı bal ve iki çay kaşığı zeytinyağı eklenerek karıştırılır. Ciltte 10 -15 dakika bekletilen maske ılık su ile yıkanır.

Cildinize tüm bu bakımları yaparken oldukça nazik davranmanız ve hassas dokunuşlarla masaj yapar gibi maske ya da bakım ürünlerinin uygulanması önemlidir. Bu şekilde hem cilde zarar vermemiş hem de ciltteki kan dolaşımını arttırmış olursunuz. Vitamine doyan kan dolaşımı artan bir cilt de tabiî ki ışıl ışıl parlayacak ve sağlıklı olacaktır.

Keşfet