Karşınızda Bağırsaklarınıza En İyi Gelen Probiyotik İçecekler!

Mikrobiyom, vücutta, özellikle bağırsaklarda yaşayan binlerce farklı türden trilyonlarca bakteri topluluğudur. Atlanta, Georgia'da mutfak ve bütünleştirici bir diyetisyen olan Marisa Moore, MBA, R.D.N., L.D.'ye göre, mikrobiyom sindirim, bağışıklık sistemi ve vitamin sentezi gibi faaliyetlerde hayati bir rol oynar. Moore, "Mikrobiyomumuz sürekli değişiyor ve çalışmalar, bakteri çeşitliliğinin genel sağlığımız için faydalı olduğu konusunda hemfikir görünüyor” dedi…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Karşınızda Bağırsaklarınıza En İyi Gelen Probiyotik İçecekler!

Probiyotikler dengeyi sağlar

Bakteri, mantar, parazit ve virüs popülasyonu çoğu zaman barış içinde bir arada yaşar. Bununla birlikte, hastalık, beslenme veya ilaçlar mikrobiyomu bozarak sizi hastalığa daha yatkın hale getirebilir. Probiyotiklerin, yararlı ve kötü bakteriler arasındaki dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olduğu çeşitli çalışmalarda gösterilmiştir. Moore'a göre, çeşitli yararlı bakteriler aldığınızdan emin olmanın en iyi yollarından biri, yeme alışkanlıklarınızda çeşitliliği hedeflemektir. Probiyotik gıdalar arasında yoğurt, kefir, salamura sebzeler ve lahana turşusu bulunmalıdır. Bunların tümü yararlı canlı bakteriler içerir.

Lifeway'den Az Yağlı Kefir

Bu kefir fincan başına 110 kalori ve 11 gram protein içerir. Yapay tatlar, koruyucular veya tatlandırıcılar içermeyen sağlıklı bir seçimdir ve ayrıca 900 gramlık kap başına dört porsiyon ile gayet ekonomiktir. Ayrıca sade, ahududu ve yaban mersini mevcut lezzetler arasındadır.

KeVita Master Brew Kombuça

Bu probiyotik içecek, biraz zencefilli daha hafif ve gazlı bir şey arıyorsanız, yapay tatlandırıcılar yerine canlı bakteri ve stevia bitki özü içerir. Limon, yaban mersini ve ananas da dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek hemen hemen her aromada satın alabilirsiniz.

Chobani'den Çilekli ve Muzlu Yoğurtlu İçecek

Bu düşük maliyetli seçenek, karışık meyveler, mango ve şeftali dahil olmak üzere çeşitli tatlarda mevcuttur. Yapay aroma veya tatlandırıcı içermez, kalorisi düşüktür. Ayrıca 10 gram protein içerir. Tek servislik porsiyonlar sayesinde sabah veya öğleden sonra atıştırmalık olarak kullanabilirsiniz.

Suja Soğuk Sıkım Köpüklü Meyve Suyu

İçilebilir yoğurtların dokusunu sevmiyorsanız, canlı probiyotikler içeren ve gerçek meyve suyu ile tatlandırılmış bu meyve suyunu deneyebilirsiniz. Sadece 60 kalori ile ferahlatıcı bir değişiklik yaşayabilirsiniz.

Keşfet