Google Adsense Onayı Almak Artık Çok Basit! Bu Taktikler Onay Bekleyenlerin Yüzünü Güldürecek!

Google AdSense, çevrimiçi para kazanmak için en etkili reklam sistemlerinden biridir. Google'ın reklam yerleştireceği bir web sitesine, bloga veya YouTube kanalına ihtiyacınız olacak ve birileri tıkladığında size ödeme yapılacak. Bu, Google'dan para almak için en etkili yaklaşımdır…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Google Adsense Onayı Almak Artık Çok Basit! Bu Taktikler Onay Bekleyenlerin Yüzünü Güldürecek!

Google AdSense programına hak kazanmadan önce, bazı uygunluk koşullarını gözden geçirelim. Adsense standartlarının son yıllarda çok daha katı hale geldiğini unutmayın, bu nedenle başvurmadan önce bunları dikkatlice okuyun. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmayabilir. Adsense Reklamlarını görüntülemek için web sitesi veya videolar gibi bir platforma ihtiyacınız olacak. Sonuç olarak içeriğiniz kaliteliyse Adsense onayı hızlı bir şekilde gelecektir. İntihal olmayan ve okuyucular için içeriğe değer katan yüksek kaliteli içerik yazın. Hayal ettiğiniz temel yapıları kullanarak bir web sitesi oluşturun. On sekiz yaşından büyük olmalısınız. Adsense, adresinizi ve yaşınızı doğrulamanızı isteyecektir, bu nedenle bu politikaya uymalısınız. 18 yaşından küçükseniz, bir ebeveyn Google Hesabını kullanarak sizi AdSense'e kaydedebilir. Ayrıca AdSense hesabı onaylanırsa, tüm para siteden sorumlu yetişkine verilecektir.

Kaliteli içerik olmalı

Adsense reddinin en yaygın nedeni, çoğu kullanıcının onay için göndermeden önce materyali kopyalayıp yapıştırmasıdır. Google, içeriğin kalitesini tanıyacak kadar akıllıdır. Bilgiler kopyalanırsa veya çok kısaysa Google web sitenize izin vermez. Google'ın okuyucular için değerli olup olmadığını görmek için web sitenizi inceleyeceğini unutmayın.

Web sitesi yükleme hızı

Bir web sitesinin hızı, olumlu bir kullanıcı deneyimi sunmada kritik bir faktördür. Web sitenizde AdSense Reklamları kullanmaya başladıktan sonra sitenizin yüklenme hızı biraz daha uzun zaman alacaktır. Bu nedenle ziyaretçileriniz yazılarınızı okumaktan keyif almayabilir. Bu durumda, web sitenizin mümkün olduğunca çabuk yüklenmesini sağlamalısınız.

Eski bir alan adına sahip olmak faydalıdır

Google Adsense'e yeni bir alan adıyla başvurmak iyi bir fikir değil. Karar verdikten sonra altı ay boyunca web siteniz üzerinde çalışın, harika içeriklerle doldurun ve ardından özel olarak Adsense'e başvurun. Bu, Google'ın web sitenizin okuyucular için ne kadar yararlı olduğunu ve reklam göstermenin reklam verenlerine değer sunup sunmadığını belirlemesine olanak tanır. Google, sitesiniz reklam veren dostu değilse web sitenizi onaylamayacaktır.

AdSense başvurunuzun onaylaması ne kadar sürer?

İlk gönderimden sonra, AdSense Onay sürecinin tamamlanması normalde 24-48 saat sürmektedir.

Keşfet