Geçtiğimiz Günlerde hayata gözlerini yuman spiker Özlem Sarıkaya'nın Son görüntüsü

Vefat eden spiker Özlem Sarıkaya’nın son fotoğrafı ortaya çıktı, altındaki not yürek burktu.. Fotoğraftaki hali sunuculuk yaptığından çok çok farklı..

Yayınlanma:
Güncelleme:
Geçtiğimiz Günlerde hayata gözlerini yuman spiker Özlem Sarıkaya'nın Son görüntüsü

NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, meme kanserine yenik düşmüş, geçtiğimiz gün hayatını kaybetmişti. 39 yaşındaki spikerin ölümü sevenlerini ve medya dünyasını üzüntüye boğarken Yurt’un son fotoğrafı ortaya çıktı. 4 yıldır meme kanseri gören NTV’nin başarılı spikeri Özlem Sarıkaya önceki gün hayatını kaybetti. Geride bir evlat bırakan Yurt’un ölüm haberini Gazeteci Fuat Kozluklu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile verdi. Kozuklu açıklamasında “Meslektaşım, NTV spikeri Özlem Sarıkaya, kanserle mücadelesini maalesef kaybetti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah” dedi. Hayata gözlerini yuman deneyimli gazeteci Özlem Sarıkaya Yurt, dün gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. 9 yaşında erkek bir çocuk annesi olan Yurt için Ataköy 5. kısım Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Birçok siyasi törene çelenk gönderdi. Törene deneyimli gazetecinin eşi Yiğit Yurt, annesi Pervin Sarıkaya, mesai arkadaşları, yakınları ve ailesi katıldı.

“SON MAKYAJINI YAPTIĞIMI BİLEMEDEN…”

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Sarıkaya’nın son fotoğrafı ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafa yapılan yorum yürek yaktı. “Son makyajını yaptığımı bilemeden kahkahalarla geçirdik o dakikaları… Hatta bana yaprak getirecektiniz yürüyüş yaptığınız yollardan… Ve o gün 3 Haziran 2021… Son kez karşılaştık sizinle anne evinizin kapısında… Uzunca sohbet sonrası işinize ve tüm iş arkadaşlarınıza özleminizi anlattınız adınız gibi… Tanıdığım en naif en nazik en ince düşünceli en iyi insandınız… Mekanınız cennet ruhunuz şad olsun Özlem hanım. Sabırlar diliyorum başta eşine, biricik Tibetine, ailesine ve tüm sevenlerine…”​

640x359-001.jpeg

“GÜLE GÜLE KIR ÇİÇEĞİM”

Özlem Sarıkaya Yurt’un yakınları gözyaşlarını tutamadı. Yurt’un annesi Pervin Sarıkaya kızının tabutuna sarılıp, “Yolun açık olsun. Güle güle kır çiçeğim, çiçeğini bize bırakıp gitti. Hakkını helal et” diyerek ağladı.

“TANIDIĞIM EN NAİF, EN NAZİK, EN İYİ İNSANDINIZ”

Ölümüyle pek çok kişiyi hüzne boğan Yurt’un son fotoğrafı ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın altına yapılan not ise yürek burktu: “Son makyajını yaptığımı bilemeden kahkahalarla geçirdik o dakikaları… Hatta bana yaprak getirecektiniz yürüyüş yaptığınız yollardan. Uzunca sohbet sonrası işinize ve tüm iş arkadaşlarınıza özleminizi anlattınız adınız gibi… Tanıdığım en naif, en nazik, en ince düşünceli, en iyi insandınız… Mekanınız cennet, ruhunuz şad olsun Özlem Hanım. Sabırlar diliyorum başta eşine, biricik Tibetine, ailesine ve tüm sevenlerine…”

ÖZLEM SARIKAYA YURT KİMDİR?

Özlem Sarıkaya, 21 Mart 1983’te İstanbul’da doğdu. Eğitimini İstanbul’da tamamlayan Sarıkaya, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü birincilikle bitirdi. İlk olarak Habertürk’te ekranlara merhaba diyen ünlü spiker, 4 yıllık macerasının ardından 2010 yılında NTV’ye transfer olmuştu. Sarıkaya, 2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından en iyi sabah haberi sunucusu seçilmişti.

Keşfet