Ender Saraç Her Sabah İçebileceğiniz Zayıflatan Tarifi Paylaştı!

Ender Saraç zayıflama ipuçlarını açıklıyor. Ender Saraç'a göre yeşil çay fazlasıyla zayıflatıyor. Zayıflama detoksu detaylı bir şekilde paylaşıldı. Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ender Saraç Her Sabah İçebileceğiniz Zayıflatan Tarifi Paylaştı!

Hangi malzemeler gereklidir?

Malzemeler için, 2 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 şişe maden suyu, yarım limonun suyu ve 2,5 bardak su yeterli olacaktır.

Nasıl hazırlanır?

2,5 su bardağı su kaynatılır, ardından yeşil çay eklenir ve 10 dakika demlenmeye bırakılır. İçine biraz soda ve limon suyu da eklenir. 15 gün boyunca aç karnına yemeklerden önce kullanılır.

yesilcay-soda-limon-detoksu.jpg

Yeşil çayın faydaları nelerdir?

Günümüzde bitkisel tedavi yaklaşımlarının popülaritesinde büyük bir artış kaydedilmiş ve sağlıklı olması iddiaları ile birçok bitkisel ürün gündeme getirilmiştir. Ancak bunlar arasında etkileri bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olanlar son derece azdır. Bu nadir besinlerden biri yeşil çaydır. Yeşil çay, günümüzün en sık görülen sağlık sorunları da dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara karşı koruma sağlayan son derece faydalı bir besindir. Aşağıdakiler, düzenli olarak yeşil çay içmenin en belirgin sağlık yararlarından bazılarıdır:

Sağlığınız için iyi olan biyoaktif bileşenler içerir

Yalnızca bir fincan yeşil çay bile önemli sayıda biyoaktif bileşen sağlar. Örneğin polifenoller, vücuttaki iltihaplanmayı azaltmaya ve çeşitli rahatsızlıklara karşı korumaya yardımcı oldukları için bu bileşenlerin en önemlilerinden biridir. Polifenoller arasında, yeşil çaya özgü ve bu derin yararlı etkilerin çoğundan sorumlu olan bileşen kateşinlerdir. Yeşil çayda bol miktarda bulunan özellikle epigallokateşin gallat isimli kateşinler, vücutta hücre hasarının önlenmesinde önemli koruyucu özelliklere sahip doğal antioksidanlardır.

yesil-cayli-limon-ve-maden-suyu-detoks-kuru-1550997888-9238.webp

Yağ yakma sürecini hızlandırır

Birçok bilimsel araştırma, düzenli olarak yeşil çay içmenin yağ yakımını hızlandırdığını ve metabolizma hızını iyileştirdiğini kanıtlamıştır. Sonuç olarak, yeşil çay içmenin kilo vermeye, kilo kontrolüne ve obeziteyi önlemeye yardımcı olabileceği öne sürülmüştür.

Kronik rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olur

Yeşil çay ayrıca kronik hastalıklara karşı koruma sağlama yararına da sahiptir. Bilimsel araştırmalarda yeşil çayın insülin direncini azalttığı ve kan şekeri düzeylerini normalleştirdiği bulunmuştur. Yeşil çay, diyabet hastalarında kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesine ve sağlıklı kişilerde durumun önlenmesine de yardımcı olur.

Keşfet