Ela Gözlü Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Ela gözlü bayanlar, göz makyajına ayrı bir önem vermeliler. Çünkü ela renkli gözler yaptıkları makyaja göre göz renginde değişmeler olabilir.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ela Gözlü Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Ela gözler için tercih edilen en uygun makyaj tonları ise; gri, mor, altın tonu, toprak renkleri, yeşil ve mavidir.

Ela Gözlü Bayanlar için Pratik Makyaj Bilgileri

  1. Ela gözlü bayanlar sadece far uygulayarak makyaj yaptıklarında masum, eyeliner kullanarak makyaj yaptıklarında vamp bir görünüm elde ederler.
  2. Ela gözler mavi ve yeşile yakın renklerdir. Bu renk gözlere hangi renk makyajın uygulanacağını bildiğiniz sürece makyajınız kusursuz yakışacaktır. Verdiğimiz tonlarda yapılan makyajlar ela göz renginde mükemmel durur.

Ela Gözlü Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

  1. Ela rengi gözlere sahipseniz altın renklerini ve alt tonlarını deneyebilirsiniz. Özellikle ela göz rengine sahip ünlüler özel gecelerde altın renk makyaj tonlarını tercih ediyorlar. Altın renkler ela gözlerde bir hayli çekici görünür.
  2. Ela gözlere sahip bayanlar makyaj yaparken göz kalemi kullandıklarında göz renkleri daha belirgin hale gelecektir. Siyah veya diğer renkler uygulanabilir.
  3. Lacivert yapılan bir göz makyajı ela göz renklerinde gözlerin daha anlamlı ve derin görünmesini sağlar. Lacivert uygulanan göz makyajı gözlerin mavi görünmesini sağlar ve daha etkileyici olur.
  4. Gözlerinizin ön planda olmasını istiyorsanız zıt renkler kullanarak bunu başarabilirsiniz. Kahverengi bir göz makyajı bakışlarınızı masum ama aynı zamanda çekici gösterir.
  5. Sıcak bir görünüm elde etmek isteyen ela gözler göz makyajını eflatun ve morun tonlarında yapabilirler.
  6. Gece bir eğlenceye gidecekseniz metalik renklerde bir makyaj yaparak hem seksi hem de dikkat çekici görünebilirsiniz.
  7. Ela göz renginde harika duran diğer bir renkte koyu gri ile yapılan buğulu makyajlardır.
  8. Dumanlı bir göz makyajı yapmak istiyorsanız kirpik diplerine siyah kalemle ince bir şerit çekin ve makyaj fırçası ile kalem yavaş yavaş dağıtın. Üzerine gri tonlarda kuyruklu bir göz makyajı yaparak dumanlı göz makyajını kolayca yapabilirsiniz.

Bu makyaj renkleri ile farklı denemeler yaparak size en çok hangisi yakışacak deneyerek öğrenebilirsiniz.

Keşfet