Ebru Şallı’nın Fitliğinin Sırrı Ne? Ebru Şallı 3 Günlük Detoks Tarifi Verdi!

Ebru Şallı, şimdilerde pilates eğitmeni olarak çalışan eski bir model. Peki Ebru Şallı’nın göz alıcı fitliği nereden geliyor hiç düşündünüz mü? Detoks yağ yakarken aynı zamanda sağlığa da fazlasıyla olumlu etkileri oluyor. Peki Ebru Şallı’nın favori detoks yöntemi nedir? Merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ebru Şallı’nın Fitliğinin Sırrı Ne? Ebru Şallı 3 Günlük Detoks Tarifi Verdi!

Ebru Şallı’dan 3 günlük detoks tarifi

Aç karnınıza 3 gün boyunca her sabah yarım çay kaşığı bal ve yarım limon suyu ile 1 bardak ılık su için. Bu formül detoks etkisi sağlayarak hem cildi güzelleştirir hem de vücudu toksinlerden fazlasıyla arındırıyor. Akşamları sadece çorba ve salata yiyin. Üç gün boyunca karbonhidrat yemeyin. Her gün iki fincan yeşil ve beyaz çay için. Fiziksel aktivite yapmak için kendinize günde 50 dakika ayırın. Temiz havada kısa bir yürüyüş bile gününüzü aydınlatacak ve sizi formda tutacaktır.

t25-ebru-sallidan-zayiflatan-680.webp

Limon suyunun faydaları

Limon suyu vücuttaki alkali dengesini korur. Aynı zamanda kronik hastalıklarla mücadelede kritik öneme sahiptir. Limon asit içermesine rağmen alındığında vücudun alkalize olmasına yardımcı olur. C vitamini bakımından yüksek olan limon, vücudun kanserle savaşma ve yaraları hızlı iyileştirme yeteneğinin yanı sıra bağışıklık ve sindirim sistemlerinin düzgün çalışmasına da yardımcı olur. Ilık limonlu su, soğuk algınlığı ve gribin neden olduğu boğaz ağrısı ve farenjite faydalıdır. Limon suyu karaciğerdeki sindirim enzimlerini harekete geçirir ve ayrıca kanın oksijen seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur. Limon suyu vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Limon suyunun asidi, besinlerin kan şekeri üzerindeki etkilerini dengelemeye yardımcı olur. Açlığı bastırır, kalori alımını azaltır, içerdiği pektin lifleri sayesinde kilo alımını engeller. Vücudu temizler ve toksinlerden kurtulmayı kolaylaştırır.

t25-ebru-salli-her-sabah-bunu-200.webp

Ebru Şallı kimdir?

Ebru Şallı 15 Ocak 1977'de İstanbul'da doğdu. 1996 yılında İstanbul Nişantaşı Kız Lisesi'nden mezun olarak eğitimini tamamladı. Kariyerine 1993 yılında model olarak başlayan Şallı, 1995 yılında Queen of Turkey yarışmasında Türkiye Güzeli seçildi. 1995-2003 yılları arasında manken, fotomodel ve sunucu olarak çalıştı. Pilates egzersiz videosu hazırladı. Mayıs 2006'dan beri TV 8 kanalının "Ebru'nun Mutfağı" isimli programının sunuculuğunu yaptı. Ayrıca Beyaz TV'de Ebruli programının da sunuculuğunu yapmıştır.

Keşfet