Diz ve Eklem Ağrılarına basit çözüm! Limon'u bu şekilde yaparsanız ağrılarınız son buluyor.

Günümüzde sıklıkla karşılaşılan sağlık sorunlarından bir taneside eklem ağrılarıdır, bu ağrıları limon kullanarak basit bi şekilde ağrılarınızda azalma sağlanabilir.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Diz ve Eklem Ağrılarına basit çözüm! Limon'u bu şekilde yaparsanız ağrılarınız son buluyor.

Limon kabuğu acımsı tadından ötürü oldukça fazla sevilip tüketilmese de, limonun içerdiği faydalı bedin maddelerinin derhal hemen yarısı limon kabuğunda bulunmaktadır. Limon kabuğunu çöpe atıp limon suyunu ve meyvesini tüketirken aslen limon kabuğu ile beraber sıhhat için faydalı, hatta eklem ağrılarını ortadan kaldıracak bir oldukça besin maddesini de çöpe atmış oluyoruz.

Limon kabuğunda bulunan esans yağları, kan damarlarını rahatlatır ve eklemlerdeki ağrıları mühim ölçüde azaltır. Aynı zamanda iltihap sökücü etkisiyle de mühim bir gıda deposudur. bLimonun kabuğu, kan damarlarını yatıştıran ve antiiltihap özelliklere sahip zengin özlü yağlarla doludur. Sinir ağrısını yok etmek için mükemmeldir.

Eklem ağrıları için limon kabuğu Doğal sızma zeytinyağı 2 adet büyük boy organik limon Kapaklı minik bir kavanoz Temiz bir sargı bezi

HAZIRLANIŞI:

Limonun kabuklarını s’oyup kavanoza alalım ve kabukların üzerini tamamen örtecek biçimde zeytinyağı ekleyelim. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp bu karışımı 2 hafta bekletelim. 2 haftanın nihayetinde bu karışımı sargı bezine döküp ağrı çektiğiniz bölgenin üstüne yerleştirin.

Bu uygulamadan en çok verim almak için gece uygulamanız önerilir. Limon kabuklarını kavanozun içerisine koyun ve kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin.. Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta beklemeye alın. Sağlık için sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Keşfet