Bunları Sahurda Yerseniz Açlık Hissetmezsiniz! Sahur İçin Hem Hafif Hem Tok Tutan Yiyecekler

Ramazan ayının gelmesiyle beraber oruçlar tutulmaya başlandı. Sahur vakitleri Ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Peki, gün içinde acıkmamak için hangi yiyecekleri yemeliyiz? İşte! Sahur İçin Hem Hafif Hem Tok Tutan Yiyecekler

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bunları Sahurda Yerseniz Açlık Hissetmezsiniz! Sahur İçin Hem Hafif Hem Tok Tutan Yiyecekler

Ortalama 15 saat aç kalınan oruç vaktinde açlığı en aza indirmenin yolunu arayanlar haberimizde buluştu. Sağlam bir sahur yapmak iyi bir fikir olarak görülebilir ancak ne yediğimizde oldukça önemlidir. Ramazan ayı boyunca en önemli öğünlerden biri olması gereken sahurda kimileri uykudan uyanmak için sahur öğününü atlıyor. Yiyeceklerin özenle seçilmesi gerekir doğru yiyecekler yenirse daha rahat bir oruç tutulabilir. İşte merakla araştırılan Sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda Tok Tutan Besinler listesi

  • Yumurta
  • Peynir
  • Süt ve Yoğurt
  • Yulaf
  • Tam Tahıllı Ekmek
  • Salata yeşillikleri
  • Kuru yemişler

Tarçın ve tarçın içeren az kalorili yiyecekler

Sahurda tüketilecek besinler doğru seçilirse daha kolay bir oruç tutulabilir. Açlık hissini en aza indirip kolay bir ramazan geçirmek için dikkat edilmesi gerekenleri derledik. Sahur sofralarının vazgeçilmez besinleri olması gerekenlerin başında hayvansal gıdalardan Yumurta ve Peynir yer alıyor. Tok tutan yiyecekler için cebimizden çıkacak para miktarı bu yıl en az ikiye katlanmış durumda.

Sahurda Tok Tutan 8 Yiyecek

Sahurda acıkmanızı engelleyecek tok tutacak yiyecekler listesi vesilesiyle ramazan ayını rahat geçirebilirsiniz. En çok merak edilen tok tutan gıdalar, iftarda da sofralarda olabilir ancak iftar için yiyeceklerin tok tutması gerekmiyor. İftar saati gelmeden karnı zil çalanlardan olmak istemiyorsanız Yumurta, yulaf ezmesi, peynir, yoğurt, tam tahıllı ekmek gibi sahurda tok tutan besinleri tercih etmelisiniz. Oruç tutarken sağlığınızı da yerinde tutacak besinler aynı zamanda tok tutacak.

1) Yumurta

Protein deposu olan yumurta günlük hayatta en çok tercih edilen gıdaların başındadır.

2) Peynir

Bol protein içern peynir sahurda yenilirse gündüz tok kalmanızı sağlar.

3) Süt ve Yoğurt

Süt ve süt rünlerinin geneli tokluk sağlar.

4) Yulaf

Düşük kalorili Yulaf en çok tok tutan besinler arasında yerini aldı.

5) Tam Tahıllı Ekmek

Beyaz ekmeğin yerine tercih edilmesi gereken tam tahıllı ekmek tok kalmak için önemlidir.

6) Mevsim Yeşillikleri

Vitamin ve mineral anlamında oldukça zengin olan yeşillikler aynı zamanda sağlıklıdır ve tok tutar.

7) Kuru Yemişler mide boşalma süresini geciktirdiği bilinen kuruyemişler tokluk hissi verir.

8) Tarçın

Baharat grubuna giren tarçın hem sağlıklı hem de yemeklere lezzet katar. Tokluk hissinin belirgin yaşandığı zamanlarda tarçın yenme olanağı yüksektir.

Keşfet