Berat Kandilinde Okunacak Dualar! Bu Duaları Okumak Çok Sevap

Berat Kandili Müslümanlar için oldukça önemli, Ramazan’ın habercisi olan bu günde dua etmek ve namaz kılmak çok daha sevaptır. 17 Mart Berat Kandili Gecesinde Okunacak Dualar…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Berat Kandilinde Okunacak Dualar! Bu Duaları Okumak Çok Sevap

Ramazan'ın habercisi olan Berat Kandili İslam alemi için oldukça önemlidir. İnsanlar bu gece Allah için dua ederler ve çok daha fazla ibadet yaparlar. Berat Kandili gibi günler daha fazla ibadet, namaz kılınması, oruç tutulması ve bol bol dua edilmesi gereken günlerdir. Haber detayımızda yer alan duaları okumak ve tsbih çekiyor olmak sevapları en az iki katına kadar çıkartır.

62311c02c9de3d48a819fb2d.webp

17 Mart gecesi Berat Kandili Müslümanlar için oldukça önemli, bu gece de ibadet etmek de bir o kadar önem arz ediyor. Bütün Müslümanlar işini gücünü bırakarak bütün gece ibadet ile geçiriyor. Allah için edilen şükürler, dualar, namazlar kılınıyor ve Kur-an-ı Kerim okunuyor.

17 Mart Berat Kandili Gecesinde Okunacak Dualar

"Allah'ım! Doğru söyleyen bir dil ve teslim olmuş bir kalp lütfetmeni istiyorum." (Tirmizi, Daavat, 23)

"Ya Rabbi! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni affet." (İbn Mace, Dua, 5)

"Allahım! Senden hidayet, takva, iffet ve(başkalarına muhtaç olmayacak) zenginlik niyaz ediyorum." (Müslim, Dua, 72)

"Ey kalpleri evirip çeviren Allahım! Kalbimi dininde sabit kıl." (Tirmizi, Daavat, 124)

"Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sağlam bastır(kaydırma) ve şu kafir kavme karşı bize yardım et." (Bakare, 2/250)

"Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme.Bize katından bir rahmet bahş​​​​​​​et.Şüphesiz sen bağışı en çok olansın." Al-i İmran, 3/8)

62318b2986b24a1004746e97.webp​​​​​​​

"Allah'ım! Beni güzellikler işleyip müjdesine nail olanlardan, kötülük işlediklerinde de bağışlanma dileyenlerden eyle." (İbn Mace, 57)

"Rabbimiz! Bize dünyada da ahirette de iyilik ver ve bizi ateş(cehennem) azabından koru." (Bakare, 2/201)

"Allahım! Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım." (Nesai, İstiaze, 14)

"Allah'ım! Günahlarımı, bilgisizlik yüzünden yaptıklarımı, haddimi aşarak işlediğim kusurlarımı, benden daha iyi bildiğin bütün hatalarımı bağışla." (Buhari, Daavat, 60)

"Allah'ım acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, ihtiyarlık düşkünlüğünden ve kabir azabından sana sığınırım. Allah'ım! Bana sana karşı gelmekten sakınma duygusu kazandır.Nefsimi günahlardan arındır, çünkü onu en iyi arındıracak olan Sensin.Nefsimin sahibi ve efendisi sensin.Allah'ım! Faydasız bilgiden, ürpermeyen gönülden, doyma bilmeyen nefisten, kabul olmayacak duadan sana sığınırım." (Müslim, Zikir, 73; Nesai, İstiaze, 13, 65)

Keşfet