Aynalarınızın ve Camlarınızın Kurtarıcısı Meğerse Eski Bir Yöntemde Saklıymış!

Güneşli günlerin gelmesiyle birlikte camlardaki kirler parlamaya başlar. Zamanla daha korkutucu görünmeye başlayan camlarınızı temizlemek aslında bu yükten kurtulmanın oldukça basit bir yolu. Bu konuyu görmezden gelmek için sağlam nedenleriniz olsa bile, pratik cam temizliği bilgisine sahip olmak, camınızı hızlı ve etkili bir şekilde temizlemenizi sağlayacaktır…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Aynalarınızın ve Camlarınızın Kurtarıcısı Meğerse Eski Bir Yöntemde Saklıymış!

İlk önce hangi taraf silinmeli?

Dış cephedeki pencereler, içeridekilerden her zaman daha kirlidir. Sonuç olarak, içeriden başlarsanız, dışarıdaki kirler daha görünür olacaktır.

Ne zaman silinmelidir?

Güneşli bir günde pencerelerin temizlenmesi önerilmez. Güneş ışığı nedeniyle camdaki lekeleri veya çizikleri tespit edemeyebilirsiniz. Bulutlu günlerde camda her detayı görebilir, güneşin sıcaklığına maruz kalmazsınız. Ayrıca, güneşli bir günde camı silmek, camın daha hızlı kuruması nedeniyle parlaklığını azaltacaktır.

Cam silme sıklığı nasıl olmalıdır?

Cam temizleme sıklığı kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterir. Ancak camın ortalama üç ayda bir temizlenmesi önerilir.

Gazete kağıdından yararlanın

Pencereleri gazete kağıdıyla silmek, en kolay ve en etkili yöntemlerden biridir. Gazete kağıdı bazlı ile yapılan cam temizliği için özel bir temizleme solüsyonu yapmaya gerek yoktur. Ayrıca herhangi bir deterjan veya sabun benzeri temizleyiciye de ihtiyacınız yoktur. Camı az miktarda suyla nemlendirin ve gazete kağıdıyla silerek temizleyin. İsteğe bağlı olarak cam suyu ile birlikte sirke de kullanılabilir.

Suya limon da eklenebilir

Yarım limonu 1,5 litre su ile karıştırarak güzel ve temiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Tıpkı önceki yaklaşımda olduğu gibi, bardağı limon suyuyla silmek için gazete kağıdı kullanılabilir.

Bulaşık deterjanı kullanımı

Camlarınızı su kullanmadan temizlemek için sabun kullanabilir veya deterjanı suyla karıştırabilirsiniz. Ancak deterjan kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Deterjan temizlenen yüzeyi kayganlaştırdığı için düşme ihtimalini arttırır. Bunun yerine, özellikle yüksek katlarda oturanlar tarafından başka yollar kullanılabilir.

Suya tuz ekleyebilirsiniz

Cam temizleme suyuna tuz eklediğinizde farkı kendi gözleriniz ile görebileceksiniz. Cam temizleme suyuna tuz eklediğinizde camları kolayca temizlemenize ve parlatmanıza kaliteli bir şekilde yardımcı olacaktır.

Keşfet